Jenom matky vědí, o čem ten život je

Jenom matky vědí, o čem ten život je

Adresa:

Praha 1, Malostranské nám. 9

Termín: 28.2.2020 v 19:30 hod. (pátek)

28únor pátek 19:30

Žánr: divadlodramačinohra

Umělci: Lucie AndělováVeronika LazorčákováJiří Kniha


1. má dvě děti, za sebou traumatizující porod a jasnou vidinu, že je jedno, co kdy studovala a co bude dělat dál, protože děti jsou to hlavní a o žádné ambice přece nejde. 2. žije v divočině ve slaměné chýši, nádobí myje ve vaně, děti rodí sama doma a místo návratu do systému chce raději pro rodinu pěstovat zeleninu. Bio, pochopitelně. 3. otěhotněla na začátku prváku. V jednadvaceti. 4. nakonec poslala rok a půl po porodu otce svého syna do háje. 5. porodila ve dvaačtyřiceti, syna má ráda, ale svou práci taky a je v ní hodně dobrá. Dětská hřiště a řeči matek ji děsí. 6. dlouho neměla život, jen práci, teď má život, ale nemá práci. Zatím píše hru o matkách. A ještě je tu 7., levicová feministka, která šla na první demonstraci pár dní po porodu, ale teď už je, jak sama říká, hodně liberální.

Sedm žen a všechny jsou matky. A matky, ty vědí, o čem je život. Divadelní dokument na pomezí grotesky a tragédie, vycházející z téměř tří let časosběrných rozhovorů. Trapně autentický, i když víme, že autenticita je tak trochu děvka. O tom, jak česká společnost vnímá mateřství a otázky rodinného rozpočtu. O ocenění a závislosti. O tom, co znamená být matkou ve veřejném prostoru. O matkách na piedestalu a taky na střídačce kapitalismu. A samozřejmě o kojící mafii. (A o sexu.)

A jak je to s tou prací během mateřské dovolené?

Narodila se 27. 6. 1988 ve Frýdlantu nad Ostravicí. V dětství zpívala, tančila a s kamarádkami napsala dva muzikály. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a poté JAMU v Brně. Od roku 2011 byla členkou činohry ND Brno. V...

O akci jsme již napsali...

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

26únor středa 19:00

Želary

, Václavské náměstí 38 Divadlo

23únor neděle 19:00

10březen úterý 19:00

Protest/Rest

, Štefánikova 57 Divadlo

Ubytování v okolí akce Jenom matky vědí, o...

The Golden Wheel HotelPraha (306 metrů)

Luxury Family Hotel Royal PalacePraha (391 metrů)

Design Hotel NerudaPraha (394 metrů)