Petr Sís v DOX+

Petr Sís v DOX+

Termín: 8.2.2020
Vstupné:

200 Kč, kombinované vstupné 300 Kč

8únor sobota 18:00

Žánr: ostatní akceliteratura ilustrace umění film kniha praha


Z kolika teček se dá stvořit údolí poznání, hvězdná obloha nad nekonečnou pouští, labyrint uliček starého města nebo opuštěný ostrov?
 
Každá z pěti autorských knih Petra Síse, které představuje výstava O létání a jiných snech, vypráví jeden úžasný příběh: Kniha Ptačí sněm, inspirovaná perským eposem z 12. století, je symbolickým vyprávěním o hledání vlastní cesty. Zeď – Jak jsem vyrůstal za železnou oponou sám autor považuje za „nesmělou snahu, jak dětem přiblížit dobu, která je tak daleko, že už je vlastně nezajímá“. Knihy Robinson a Tři zlaté klíče jsou návratem do školních let i tajemné atmosféry staré Prahy. Pilot a Malý princ vypráví o naplněných snech, osamělosti a hledání krásy i smyslu života. Za každou z těchto knih se ale skrývá řada dalších, malých i velkých příběhů. Nechte si o nich vyprávět…
 
Večer s Petrem Sísem uvede ukázkami z připravovaného filmu Sny o toulavých kočkách režisér David Sís. O autorských knihách bude s Petrem Sísem hovořit Joachim Dvořák (Nakladatelství Labyrint).

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Petr Sís v DOX+

Plaza Prague HotelPraha (253 metrů)

Hotel Royal PraguePraha (1 400 metrů)

Hotel AidaPraha (1 649 metrů)