Ozvěny Benátského bienále: Stanislav Kolíbal

Ozvěny Benátského bienále: Stanislav Kolíbal

Adresa:

Praha 7, Dukelských hrdinů 47

Termín: 6.3.2020 19.7.2020

6bře - 19čvc celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění praha jarní výstavy letní výstavy

Umělci: Stanislav Kolíbal


Malá dvorana Veletržního paláce představí ozvěny výstavy Stanislava Kolíbala (1925), který reprezentoval Českou republiku v roce 2019 na 58. ročníku prestižního Mezinárodního bienále výtvarného umění v Benátkách. Výstava představila jak jeho starší práce ze šedesátých a sedmdesátých let, tak i díla současná. 

Jak život, tak dílo Kolíbala plně reflektovalo téma bienále, kterým byla stará čínská kletba „přál bych vám žít v zajímavých časech“. Čas je jedním ze základních elementů Kolíbalova díla, a různé doby přinášely v jeho životě odlišné pohledy na vnímání tvorby. Po prvních úspěšných výstavách v prestižních zahraničních institucích, přišel v roce 1973 po výstavě v italském Miláně totální zákaz vývozu jeho díla. Zákaz nakonec trval pouze do roku 1979, a Itálie i nadále stála v Kolíbalově centru pozornosti.

Prezentace na mezinárodní přehlídce umění tak byla i pomyslným návratem k jeho mezinárodním počátkům. Kolíbal ve svém projektu vyzýval k poznání umělecké tvorby, v níž klade důraz na vytvoření nezávislého hlasu, jehož estetika spojuje dobu vzniku v nekompromisním označení „zajímavých časů“ – od poválečného období až do éry současných uměleckých trendů.

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ozvěny Benátského...

Botel AlbatrosPraha (828 metrů)

EA Hotel Embassy PraguePraha (997 metrů)

Hotel MuchaPraha (1 155 metrů)