Přejít na stránky Ticketpro.cz

Lucerna

Adresa:

Praha 4, Křesomyslova 625

Termín: 5.10.2013

5říjen čtvrtek 01:00

Žánr: divadlo


Lucerna se stala jednou z nejmilejších her na našich jevištích.

quot;Svou Lucernou dal Jirásek českému divadlu věno nejkrásnější.
V této líbezné pohádce se vyznal ze své vroucí lásky k vlasti,
k našemu lidu - a lidé si ji rázem zamilovali. Lucerna se stala jednou z nejmilejších her na našich jevištích. Opravdu působí jako stará lidová píseň, kterou je milo poslouchat. Její melodie hřeje naše srdce a omamuje vůní naší země, líp a mateřídoušky. Je prostá, krásná, průzračně čistá, plná poezie a lidového humoru. A právě ten bezprostřední humor je na ní nejkrásnější. quot;

Tato slova velkého českého herce Zdeňka Štěpánka vystihují v podstatě hlavní důvod, proč se Divadlo Na Fidlovačce rozhodlo uvést k 10. výročí svého znovuzrození právě quot;Lucernu quot;. (Patří ke klenotům naší národní kultury stejně jako Smetanova quot;Prodaná nevěsta quot; nebo quot;Babička quot; od Boženy Němcové.) Roku 1905 ji autor přinesl do Národního divadla bez názvu - ten jí dal až Jaroslav Kvapil, který quot;Lucernu quot; inscenoval jako quot;sen letní noci quot;.
Ve mlýně, na zámku, v lese i lesním zámečku se setkávají reálné postavy (Mlynář, Hanička, Učitelský mládenec, Klásek ad.) s bytostmi nadpřirozenými (Vodníci, Hejkal, Víly) - a urozený svět (Kněžna, Dvořan) je tu konfrontován s prostými vesničany… Dalo by se říct, že Jiráskova báchorka má řadu společných rysů se Shakespearovým quot;Snem noci svatojanské quot;…

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 4 Akce v MČ Praha 4

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Lucerna

Royal Court HotelPraha (780 metrů)

Union Hotel PraguePraha (791 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 102 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Novoměstská radnice v Praze Novoměstská radnice v Praze Praha 2 (1 821 m)
Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (2.1 km)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (1 330 m)