Rudolfínský ples, společenský repertoár 16. a 17. století

Rudolfínský ples, společenský repertoár 16. a 17. století

Adresa:

Praha 2, Karlovo náměstí 23

Termín: 1.2.2020 v 19:00 hod. (sobota)
Vstupné:

330 Kč

1únor sobota 19:00

Žánr: ostatní akceples historie renesance tanec baroko hudba gastronomie praha


Desátý ročník ojedinělého plesu s neopakovatelnou atmosférou renesanční slavnosti. Pobýt může každý, tanečník i netanečník, stačí obléci oděv ve stylu evropské renesance či raného baroka a vydat se na cestu časem.

Zatímco tanečníci předvedou své hbité nožky ve víru tance, netančící mohou ochutnávat dobroty dle dochovaných receptur, poslouchat libý dívčí zpěv za doprovodu loutny či gamby nebo si zahrát staré společenské hry jako jsou karty, kostky nebo vrchcáby. A třeba se nakonec ve světle svic odváží zatančit si některé jednodušší tance ze zápisků londýnských studentů práv sedmnáctého století, či oblíbené kruhové tance francouzských měšťanů.

Otevřeno:

19:00 - 23:00 hod

Kulturní program, hry a dobová kuchyně!

Akustická hudba: Housebroken consort a Svobodné hudební bratrstvo.

Recitace básní, tanec na přání.

Ať už si jen chcete odpočinout od tance nebo pojmout celý ples trochu jinak, opět budete mít možnost – po celou dobu plesu pro Vás budou k dispozici dobové hry (kostky, vrhcáby, karty). Nemusíte tančit, hlavní je, abyste se bavili!

Rezervace do 22. 1. 2019 na adrese: hana@rond.cz 

Abychom nepokazili dobové „kulisy“ plesu, je opět vyhlášena na celou dobu akce kostýmová povinnost (renesance a rané baroko).

Kostýmy je možno půjčit, doporučujeme kamarády nebo Barrandov. Pro zachování dobové atmosféry vás také prosíme, abyste si přinesli vlastní pohár na pití, pokud možno nechali doma brýle a raději je nahradili kontaktními čočkami a pro fotografování se domluvili s našimi fotografy.

Vstup na ples z nádvoří Novoměstské radnice vlevo k Mázhauzu, dále po schodech nahoru do 1. patra. Proti schodišti bude šatna, kde je možné se převléci do kostýmu.

Kulturní centra - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Rudolfínský ples,...

EA Hotel Crystal PalacePraha (257 metrů)

Hotel Majestic PlazaPraha (270 metrů)

EA Hotel SonataPraha (588 metrů)