Marc Copland Trio ft. Drew Gress & Joey Baron

Marc Copland Trio ft. Drew Gress & Joey Baron

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 5.2.2020
Vstupné:

Na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč.

5únor středa 21:00

Žánr: koncerty


Jedinečný americký klavírista Marc Copland přiváží poprvé do ČR svoje trio, které spolu s ním tvoří dvě další velké hvězdy světového jazzu: kontrabasista Drew Gress a bubeník Joey Baron.

Marc Copland zkraje své dráhy jazzového hudebníka hrával na altsaxofon a pod vlivem nastupujícího jazzrocku v šedesátých letech experimentoval i s jeho elektronickou modulací. Od počátku sedmdesátých let ale hraje výhradně na klavír a komponuje. Od osmdesátých let působí a tvoří zejména na newyorské scéně a společně s kytaristou Johnem Abercrombiem hrávali už ve svých počátcích v kapele bubeníka Chico Hamiltona. Copland s Abercrombiem se následně při spolupráci setkávali i v dalších dekádách a z jejich společných improvizací vyzařovala energie, radost a tematická hravost. Během své dlouhé kariéry se Marc Copland setkal s mnoha dalšími veličinami světového jazzu, jako jsou např: Randy Brecker, Bob Berg, Kenny Wheeler, Dave Liebman nebo Gary Peacock.

Na koncertě představí zejména svoje kompozice, ale také originálně pojaté standardy a také jeden cover od Beatles, podle kterého se jmenuje i jeho poslední album And I Love Her.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Marc Copland Trio ft....

Hotel LavandaPraha (342 metrů)

Hotel U Svatého JanaPraha (641 metrů)

Hotel Suite Home PraguePraha (1 053 metrů)