Koncert PKKO pro Klub nemocných cystickou fibrózou

Koncert PKKO pro Klub nemocných cystickou fibrózou

Adresa:

Praha 2, Karlovo náměstí 23

Termín: 25.11.2019 v 19:00 hod. (pondělí)
Vstupné:

300 Kč

25listopad pondělí 19:00

Žánr: koncertyhudba koncert praha charita


Koncert pro Klub nemocných cystické fibrózy je vrcholem letošní sezony Pražského komorního kytarového orchestru (PKKO) v Praze.

Svou návštěvou podpoříte nemocné cystickou fibrózou.

Pražský komorní kytarový orchestr (PKKO) vznikl na přelomu tisíciletí a začínal jednoduchými úpravami renesančních písní a latinskoamerické hudby. Později se rozrostl až na dnešních cca dvacet členů. Nyní se věnuje hlavně filmové hudbě a aranžím na pomezí swingu a pop music, čímž je ve světě kytarových a mandolínových orchestrů unikátní. V PKKO hrají kytaristé patřící mezi špičku pražských amatérů a profesionálů. Většina členů se pravidelně umísťovala na předních pozicích v soutěžích uměleckých škol i mezinárodních soutěžích. Kromě hry na kytaru většina členů používá i jiné nástroje, či zpívá.

V roce 2010 bylo vydáno úspěšné profilové CD Vol. I a v  roce 2012 CD Vol. II. Orchestr pravidelně podporuje dobročinné akce, např. Klub cystické fibrózy, Člověka v tísni, Adopci na blízko nebo Konto Paraple. Kromě pravidelných koncertů v ČR se PKKO vydává rád a často do zahraničí (Hong Kong, Singapur, Německo, Francie, Belgie, Itálie atd.), kde svým repertoárem a pojetím sklízí velké úspěchy.

Hudební kluby - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Koncert PKKO pro Klub...

Hotel Praga 1 Praha 1 (85 metrů)

Hotel Antik City Praha 2 (228 metrů)