XXIV. Mezinárodní prodejní výstava lastur

XXIV. Mezinárodní prodejní výstava lastur

Adresa:

Praha 8, Burešova 1661

Termín: 19.10.2019 20.10.2019
Vstupné:

30

19říj - 20říj celý den

Žánr: výstavypro děti


ČESKÝ KLUB SBĚRATELŮ LASTUR Vás zve na XXIV. MEZINÁRODNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVU LASTUR PRAHA 2019

  • Sobota 19. říjen od 10 : 00 do 17 : 00 hod.
  • Neděle 20. říjen od 9 : 00 do 15 : 00 hod.
  • místo konání: KD Ládví, Burešova 1661, Praha 8

Dopřejte sobě i svým dětem mimořádný zážitek a nechte je nahlédnout do tajemných hlubin oceánů a poodhalte roušku tajemství, jež mořské mušle obklopuje! Poklady z mělkých vod i hlubin všech moří a oceánů vám dodají energii a uchvátí vás svou krásou! Cílem výstavy je snaha přiblížit fascinující svět mořských měkkýšů širší obci obdivovatelů této nádherné části přírody. Je to vůbec největší akce svého druhu ve Střední a Východní Evropě.

Téměř na stovce výstavních stolů bude možné spatřit tisíce různých druhů lastur, od běžných až po velmi vzácné hlubokomořské druhy s pestrou škálou barev a tvarů. Návštěvníky okouzlí a nadchnou ulity od těch nejmenších až po ty největší, často i v rekordních velikostech. Mnohé mušle, které zde budou k vidění, se představí veřejnosti vůbec poprvé a řadu z nich nevlastní ani Národní muzeum. Nebudou chybět ani nově objevené lastury z extrémních hloubek. Výstavy se zúčastní jako vždy zahraniční sběratelé.

Letos v rekordním počtu dvanácti zemí - Slovenska, Anglie, Francie, Polska, Německa, Maďarska, Chorvatska, Rakouska, Itálie a Belgie, Indie a Senegalu s ukázkami vzácných lastur. Samozřejmě, že členové Českého klubu sběratelů lastur (145 členů) předvedou také to nejzajímavější ze svých sbírek. Výstavu bude provázet slosovatelná anketa pro všechny návštěvníky o nejzajímavější výstavní kolekci. Tři vylosovaní návštěvníci obdrží jako cenu krásné lastury. Návštěvníci, kteří mají doma nějaké mušle, o kterých by se chtěli něco dozvědět, je můžou přinést a ukázat některému z pořadatelů. Rádi je pomůžeme identifikovat, případně určit jejich hodnotu. Může být mezi nimi i unikátní a drahý kousek. K dispozici bude pexeso s mořskýni mušlemi, jediné svého druhu na světě. Na výstavě nebudou chybět vzácné černé perly z Tahity, mince, známky, telefonní karty s mořskou tématikou a rovněž zkamenělé mušle. Pro děti bude připraven interaktivní koutek.

Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce XXIV. Mezinárodní...

Hostel Praha Ládví Praha 8 (229 metrů)

Hotel Fortuna Luna Praha 8 (898 metrů)