DĚLAT FILM. Dětský filmový kroužek de-la-cita

DĚLAT FILM. Dětský filmový kroužek de-la-cita

Adresa:

Praha 1, Klimentská 16

Termín: 1.10.2019 30.6.2020
Vstupné:

3200 Kč (pololetí)

1říj - 30čer celý den

Žánr: filmpro dětifilmworkshop


Celoroční tvůrčí ateliér pro děti od 7 do 12 let navazuje na úspěšný příměstský tábor vedený dokumentaristou Markem Dušákem.

Dokážou děti samy točit profesionální film? Jakpak ne. Děti si v kurzu postupně osvojí základy filmových profesí, naučí se základy „čtení“ i „výroby“ filmu. Pochopí, co je filmový čas, prostor a rytmus. Během roku navštíví filmové i televizní natáčení, postprodukční pracoviště, na besedu budou občas pozváni filmoví a televizní tvůrci. Seznámí se s historií české i světové kinematografie.

Kurz se koná každé úterý od 16:00 do 18:00.

V 1. pololetí bude věnováno více přípravě vlastního filmu, který děti v druhém „semestru“ natočí, včetně kapky teorie. Závěr kurzu pak završí prezentace natočeného snímku a jeho společný rozbor s rodiči a hosty. Herci filmu budou frekventanti hereckých kurů Studia Citadela, ale třeba i rodiče a kamarádi. Herci budou vybráni v úvodní části kurzu pomocí obvyklých castingů.

Máme ambici společně natočit snímek, který objede festivaly. V plánu je dále intenzívní prázdninový filmový kemp s rodiči.

Další informace, přihlášky a dotazy: produkce@studiocitadela.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce DĚLAT FILM. Dětský...

Tyn Yard ResidencePraha (565 metrů)

The Emblem HotelPraha (933 metrů)

ValentinskaPraha (1 050 metrů)