24. Mezinárodní festival jazzového piana: Greg Burk a Chris Gall

24. Mezinárodní festival jazzového piana: Greg Burk a Chris Gall

Adresa:

Praha 4, Táborská 30

Termín: 13.12.2019

13prosinec pátek 19:30

Žánr: koncertyjazzpianorecitálkoncertyJazz Meets WorldMezinárodní festival jazzového piana


24. Mezinárodní festival jazzového piana

Greg Burk

Američan, pianista a skladatel Greg Burk se po svém posledním albu „Clean Spring“ vydaném na SteepleChase Records v roce 2016 vrací opět k sólovému hraní. Nejnovější deska „As A River“ je jeho již dvanáctým a doposud nejlyričtějším albem.

Ačkoliv je Burk synem klasických hudebníků, jeho hudební styl se rozvíjel zejména na detroitské jazzové scéně. Studoval v Detroitu spolu s Georgem Russellem, Danilem Perezem a Paulem Bleyem. Burk své klasicko-hudební dědictví na desce „As A River“ přesvědčivě misí s hlubokými kořeny v jazzové tradici, vycházející z amerických lidových písní. Jeho rozmanité skladby nepředvídatelně plynou opravdu jako proud řeky. Dokonce když Burk popisuje, co bylo prvotním impulsem k nahrání této desky, odkazuje se na inspiraci v přírodě a jejích zázracích. Řeky a jezera jeho rodného Michiganu mu byly v mládí hřištěm. Tato silná vazba k přírodě se hluboce projevuje nejen v poslední písní alba, která nese název „Sequia Song“ a představuje unikátní zážitek z návštěvy Sequoia National Park, jemuž je věnována. V „As A River“ Burk předvádí svůj cit pro křehké melodie i úderný rytmus. Písně jsou sofistikovanými improvizacemi s originálním skladatelským konceptem.

„Burk ukazuje ohromující bohatství a fascinující skladby" - Jazzman

Chris Gall

Málokterý německý pianista má v posledních letech stylové hranice jazzu stejně konzistentní a originální, jako mnichovský Chris Gall. Po letech klasického vzdělávání studuje Gall na prestižní Bostonské hudební škole v Berklee.

Díky svým dvěma albům „Climbing Up“ (2008) a „Hello Stranger“ (2010) v ACT, jednom z předních evropských jazzových vydavatelství, Chris Gall na sebe upoutal pozornost jazzového publika a příznivců nezávislé rockové hudby. Byl nadšeně přijat na Jazzfestivalu v Montreux, na Jazz Baltica, na Stuttgartském jazzovém festivalu a ve vídeňském Konzerthausu.

V roce 2014 odcestoval do Buenos Aires s ECHO Quadro Nuevo. Na následující nahrávce „Tango!“ je Gall v roli klavíristy, skladatele a aranžéra. Několik měsíců po jejím vydání je oceněn Platinovou cenou německého hudebního průmyslu za jazz. Na turné Tango Quadro Nuevo s více než 200 koncerty, které následovalo po vydání CD, vystupuje Chris Gall jako speciální host.

V roce 2015 se objevilo Gallovo první sólové CD „Piano Solo“ s téměř výhradně originálními kompozicemi, které podle Süddeutsche Zeitung nejen demonstrují jeho skvělou techniku, ale také „jeho nevyčerpatelné bohatství nápadů, ale je především prezentací jeho neporušitelného vkusu“. Projekt „Myriad“ je výsledkem spolupráce s perkusistou z Londýna Bernhardem Schimpelsbergerem. Jejich živé album "Studio Konzert" (Neuklang) vyšlo začátkem roku 2017 a je distribuováno výhradně na vinylu.

S vydáním třetího alba Tria Chris Gal (Cosmic Playground) (GLM Music), se dostal mezi „10 nejžhavějších jazzových novinek“ slavného amerického jazzového časopisu JAZZIZ.

V listopadu 2018 vyšlo Chrisovo druhé sólové album „Rooms of Silence“.

„Ať už jste kdekoli, ať se kolem vás děje cokoliv, třeba vám toto album pomůže otevřít dveře do vlastní Síně ticha. Hudba nám může pomoci objevit tento prostor.“ To je cíl renomovaného německého klavíristy Chrise Gala, který sledoval vydáním jeho 8. studiového alba - krásně intimní sólové klavírní nabídky.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Další akce z cyklu "Mezinárodní festival jazzového piana"

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 24. Mezinárodní...

Corinthia hotel PraguePraha (580 metrů)

Hotel OtarPraha (829 metrů)

You and PraguePraha (920 metrů)