Altar Quartet

Altar Quartet

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 29.10.2019 v 22:00 hod. (úterý)
Vstupné:

170 – 270 Kč

29říjen úterý 22:00

Žánr: koncertyhudba koncert jazz praha

Umělci: Altar Quartet


Saxofonistu Nikolaje Nikitina a klavíristu Luboše Šrámka asi není třeba nikomu představovat. Dvě výrazné osobnosti slovenské jazzové scény opět spojily tvůrčí a interpretační síly. Výsledkem jejich intenzivní spolupráce je novinka Altar.

Samotný název odkazuje na termín „oltář“. Ten oba hudebníci postavili z devíti oblíbených skladeb. Kromě vlastní tvorby sáhli i po tématu Leoše Janáčka, J. S. Bacha, či po parafrázi známého standardu. K nahrávání ve dvojici inspirovala Nikitina a Šrámka tvorba mnoha velikánů. Novinka Altar má ambici reflektovat současnou evropskou jazzovou hudbu, ale bez obcházení tradice. Mimořádně důležitým prvkem nahrávek Nikolaje Nikitina a Luboše Šrámka je zachování tvůrčí a interpretační svobody. Výjimkou není ani čerstvé album Altar.

Devítka skladeb vtáhne posluchače do unikátního zvukového světa, který stojí na křehké drobnokresbě jednotlivých kompozic. „První skladba Lullaby of Kirkland, kterou napsal Šrámek, velmi pěkně plyne. Kdo zná Šrámkův kompoziční a aranžérský rukopis, tak ví, že jde o nesmírně sofistikované koncepce po každé stránce – rytmické, harmonické i melodické. Zajímavé je však to, že navzdory složitým postupům se neztrácí muzikálnost a plynulost."(David Oláh)

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Altar Quartet

Hotel Balkán Praha 5 (146 metrů)

Mamaison Hotel Riverside Prague Praha 5 (152 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (885 m)