Valentyn Odnoviun / Architecture of Evidence

Valentyn Odnoviun / Architecture of Evidence

Adresa:

Praha 1, Stříbrná 2/212

Termín: 11.9.2019 20.10.2019
Vstupné:

dobrovolné

11zář - 20říj celý den

Žánr: výstavyumění fotografie vězení historie praha zdarma podzimní výstavy

Umělci: Valentyn Odnoviun


Výzkumně-umělecké projekty Valentyna Odnoviuna se zabývají specifickým zkoumáním problematických momentů moderních dějin. Projekt  představuje abstraktně vyhlížející fotografie pořízené ve věznicích bývalých represivních režimů ve východní Evropě, které byly využívány pro politické a válečné vězně a pro osoby nežádoucí z ideologických důvodů.

Minimalisticky působící snímky založené na reálných artefaktech ze zmíněných věznic ukazují, jak se obrazy mohou stát důkazem událostí a zároveň vytvořit určitý paradox v našem vnímání. Zpochybňují vztah mezi tím, co vidíme a tím, co reálně zjišťujeme. Fotografie z tohoto souboru jsou dokumentární i subjektivní zároveň. Ztělesňují skutečné stopy událostí, objektů a vzpomínek, které jsou následně v interpretační rovině převedeny do konceptuálnější podoby. Naše historické kořeny nás ovlivňují více, než si většina z nás uvědomuje, jsou součástí našeho okolí i naší vnitřní logiky.

Ukrajinský umělec žijící v Litvě. Vystudoval Vilnius Academy of Arts, obor fotografie a mediální umění (MA) a teorii a dějiny umění (MA). Studoval na uměleckých akademiích v Polsku a Německu. V současné době píše disertační...
Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Valentyn Odnoviun /...

Mamaison Suite Hotel Pachtuv Palace Praha 1 (74 metrů)

Hotel King George Praha 1 (99 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (366 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (439 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (394 m)