Premiéra jazzového dokumentu

Premiéra jazzového dokumentu "Blue Note Records: Beyond the Notes

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 41

Termín: 16.9.2019
Vstupné:

120

16září pondělí 20:30

Žánr: film


Platforma Fresh Eye vám společně s cyklem Dokumentární pondělí a kulturním rozcestníkem ArtMap přináší již pátou projekci z filmové série Kulturní války. Po portrétech výjimečných osobností, které utvářely podobu vizuální kultury 20. století a současnosti, jakými byli a jsou například Joseph Beuys, Donna Haraway či Yayoi Kusama, věnujeme zářijovou projekci pionýrské jazzové značce, hudebnímu vydavatelství Blue Note Records, pod jehož hlavičkou působili a působí od konce 30. let 20. století nejslavnější jazzoví hudebníci světa jako Miles Davis, Bud Powell, John Coltrane či Herbie Hancock.

Snímek BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES (2019) režisérky Sophie Huber, uváděný v české premiéře, dává divákům nahlédnout do zrodu a budování unikátní umělecké vize stojící za ikonickým jazzovým vydavatelstvím. Prostřednictvím méně známých archivních záběrů, záznamů pořízených během hudebních nahrávání a rozhovorů s umělci sdruženými okolo labelu film odhaluje nejen významný odkaz globálně známé umělecké značky, ale také současné a stále živé spojení jazzu s hip hopovou scénou. Od svého založení v New Yorku v roce 1939 dvojicí německých židovských uprchlíků, Alfredem Lionem a Francisem Wolffem, se Blue Note Records stalo domovem pro nespočet inovativních umělců své doby. Historicky u zrodu značky stály jazzoví mistři Miles Davis, Thelonious Monk, John Coltrane, Bud Powell či Art Blakey. V současnosti vydavatelství reprezentuje hudebníky Norah Jones, Roberta Glaspera či Ambrose Akinmusirea.

Snímek BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES nepředstavuje jen záznam jedné zásadní kulturní kapitoly, ale zprostředkovává stále aktuální otázky: Jaké jsou limity svobody v hudbě? Kde končí umělecká tvorba a začíná komerční produkce? A kdy může hudba působit jako hybatelka společenská změny a nositelka revoluce? Lístky na projekci je možné si koupit přes rezervační systém kina či na místě.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

2čvc - 25zářcelý den

Letní kino u Keplera - Praha

, park Maxe van der Stoela Film

11říjen neděle 19:30

7říjen středa 19:00

Ubytování v okolí akce Premiéra jazzového...

Wellness Hotel STEPPraha (2.1 km)

Sportovní centrum OlšankaPraha (3 km)

Žižkovská televizní věžPraha (3.5 km)