Premiéra jazzového dokumentu

Premiéra jazzového dokumentu "Blue Note Records: Beyond the Notes

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 41

Termín: 16.9.2019
Vstupné:

120

16září pondělí 20:30

Žánr: film


Platforma Fresh Eye vám společně s cyklem Dokumentární pondělí a kulturním rozcestníkem ArtMap přináší již pátou projekci z filmové série Kulturní války. Po portrétech výjimečných osobností, které utvářely podobu vizuální kultury 20. století a současnosti, jakými byli a jsou například Joseph Beuys, Donna Haraway či Yayoi Kusama, věnujeme zářijovou projekci pionýrské jazzové značce, hudebnímu vydavatelství Blue Note Records, pod jehož hlavičkou působili a působí od konce 30. let 20. století nejslavnější jazzoví hudebníci světa jako Miles Davis, Bud Powell, John Coltrane či Herbie Hancock.

Snímek BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES (2019) režisérky Sophie Huber, uváděný v české premiéře, dává divákům nahlédnout do zrodu a budování unikátní umělecké vize stojící za ikonickým jazzovým vydavatelstvím. Prostřednictvím méně známých archivních záběrů, záznamů pořízených během hudebních nahrávání a rozhovorů s umělci sdruženými okolo labelu film odhaluje nejen významný odkaz globálně známé umělecké značky, ale také současné a stále živé spojení jazzu s hip hopovou scénou. Od svého založení v New Yorku v roce 1939 dvojicí německých židovských uprchlíků, Alfredem Lionem a Francisem Wolffem, se Blue Note Records stalo domovem pro nespočet inovativních umělců své doby. Historicky u zrodu značky stály jazzoví mistři Miles Davis, Thelonious Monk, John Coltrane, Bud Powell či Art Blakey. V současnosti vydavatelství reprezentuje hudebníky Norah Jones, Roberta Glaspera či Ambrose Akinmusirea.

Snímek BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES nepředstavuje jen záznam jedné zásadní kulturní kapitoly, ale zprostředkovává stále aktuální otázky: Jaké jsou limity svobody v hudbě? Kde končí umělecká tvorba a začíná komerční produkce? A kdy může hudba působit jako hybatelka společenská změny a nositelka revoluce? Lístky na projekci je možné si koupit přes rezervační systém kina či na místě.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Premiéra jazzového...

Hotel Fortuna Rhea Praha 10 (621 metrů)

Hotel Baroko Praha 10 (1 012 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (3.5 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (5.1 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (4.5 km)