V jiném světě / Pragovka Gallery Entry

V jiném světě / Pragovka Gallery Entry

Adresa:

Praha 9, Kolbenova 923/34a

Termín: 16.9.2019 17.10.2019
Vstupné:

Dobrovolné

16zář - 17říj celý den

Žánr: výstavy


Pragovka Gallery srdečně zve na otevření výstavy V jiném světě, jejíž zahájení proběhne spolu s dalšími výstavami Whitemotiv / The White Room , Wonderlust/ Pragovka Gallery Pop-up dne 16. 9. 2019 od 18:00.

Cizí prostředí, stejně jako temnota, v nás většinou vzbuzuje strach a obavy. Krokem do neznámého se je snažíme překonat a hledáme záchytné body. Prostorová instalace může být chápána jako architektonický přepis neuronové sítě v mozku, zhmotnění okem neviditelných nervových vláken. Přeneseně symbolizuje i šíření informace či aktivity ve vnějším světě, ve kterém i malé příčiny mohou mít nečekané následky a jednotlivec se stává jejich hybatelem.

Jana Mercogliano (Verge) se zaměřuje na fyzikální struktury a procesy. Pro jejich zaznamenání používá nejrůznější mechanismy, skrze které nachází pravidelnosti ve zdánlivě chaotickém uspořádání komplexních shluků nebo skrze simulace sleduje limity konkrétních jevů. Technologie využívá pro vytváření forem a objektů, zhmotňuje interaktivitu dějů a sleduje reakce mezi jednotlivými elementy a jejich projevování navenek. V poslední době vytváří samo-organizující soustavy, které jsou řízeny svojí interní logikou bez použití informačních technologií (analogově). Dění soustav vykazuje související procesy (akce- reakce), a zároveň náhodné lokace zdrojů těchto akcí.

kurátorka: Tereza Špinková

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

1led - 31procelý den

1led - 31procelý den

6bře - 2liscelý den

Ubytování v okolí akce V jiném světě /...

Wellness Hotel STEPPraha (2.2 km)

Sportovní centrum OlšankaPraha (4.9 km)

Žižkovská televizní věžPraha (5.4 km)