Hvězdy komorní hudby se Štěpánkou Pučálkovou

Hvězdy komorní hudby se Štěpánkou Pučálkovou

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 5

Termín: 25.2.2020 v 19:30 hod. (úterý)

25únor úterý 19:30

Žánr: koncertykomorníklasika mezzosopran


Pražský sólový debut hvězdné sólistky Drážďanské Semperovy opery Štěpánky Pučálkové se odehraje 25. února 2020 ve Smetanově síni Obecního domu v rámci výjimečné koncertní série Hvězdy komorní hudby. A půjde o událost sezóny. Série Hvězdy komorní hudby s podtitulem Láska v hudbě nabízí koncerty se špičkovými českými i zahraničními umělci. Všechna vystoupení spojuje jediná osobnost – proslulý klavírní virtuos a dirigent Lukáš Klánský.

„Láska patří k životu, to věděli a vědí autoři hudby po staletí. Prostřednictvím jejich skladeb chceme divákům ukázat podoby a proměny lásky se všemi jejími emocemi. Zvu všechny, aby si vybrali, který z koncertů jim bude blízký, a přišli si ho užít s námi,“ těší se Lukáš Klánský. Lukáš Klánský se koncem února ujme role dirigenta a klavírního sólisty. Po jeho boku se představí se sólovým debutem ve Smetanově síni pražského Obecního domu mezzosopranistka Štěpánka Pučálková. „Štěpánku považuji za jednu z nevýraznějších světových mezzosopranistek nastupující generace,“ vysvětluje Dalibor Zurinek z pořádající agentury LiveCity, proč byla dramaturgická volba druhého koncertu komorní řady Láska v hudbě předem jasná. „Co jiného vyjadřuje lásku lépe než ženský hlas. Koncert bude hvězdně obsazený i díky orchestru – Pražským komorním sólistům, jejichž koncertním mistrem je vynikající Jan Mráček. Ten s Lukášem Klánským působí také v Lobkowicz Triu,“ těší se Zurinek, který koncert považuje za top událost sezóny.

Kromě Štěpánky Pučálkové a rezidenčního umělce Lukáše Klánského na koncertu vystoupí také významný německý barytonista Christoph Pohl a na programu zazní díla W. A. Mozarta a G. Rossiniho. Program W. A. Mozart Koncert d moll pro klavír a orchestr KV 466 —přestávka— W. A. Mozart Předehra k opeře Figarova svatba Árie Hraběte „Hai già vinta la causa” Árie Cherubína „Voi che sapete“ Duet Susanny a Figara „Cinque, dieci, venti“ W. A. Mozart Předehra k opeře Cosi fan tutte Árie Dorabelly „Smanie implacabile” Duet Dorabelly a Guglielma „Il core vi dono” G. Rossini Předehra k opeře Lazebník sevillský Árie Rosiny „Una voce poco fa” Árie Figara „Largo al factotum“ Duet Rosiny a Figara „Dunque io son”

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Hvězdy komorní hudby...

Barceló Old Town Praha Praha 1 (157 metrů)

Central Hotel Prague Praha 1 (187 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (50 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (537 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (921 m)