Tradiční řemeslné trhy na Kampě

Adresa:

Praha 1, Na Kampě

Termín: 7.9.2019 8.9.2019
Vstupné:

zdarma

7zář - 8zář celý den

Žánr: ostatní akcetrhy


V sobotu 7. září a v neděli 8. září ožije pražský rynek na Kampě atmosférou trhu. Již po čtrnácté představí svou práci a um řezbáři, kožedělci, kudláři, keramické dílny a hračkáři, kteří mimo jiné nabídnou již polozapomenuté krasohledy nebo cínové vojáčky. Občerstvení jako z domácí kuchyně obstará úspěšný sociální podnik Café Therapy a doprovodný program slibuje divadlo i hudbu v „unplugged“ verzi.

Trhy budou otevřené od 10 hodin a doprovodný program je naplánován od 13 do 19 hodin. Děti i dospělí se mohou těšit na pohádky (Toy Machine zahrají Golema, Ka2 Legendu o sv. Ludmile a sv. Václavu). Pro velký loňský úspěch se na Kampu vrátí kouzelník EŇO ŇUŇO (Lukáš Bouzek z Loutek bez hranic). Vrací se i Václav Strasser, jehož duhové bubliny se na Kampě obzvlášť krásně vyjímají. O hudební doprovod se postarají The Brownies, Mário Biháry s Irenou Budweiserovou a Jamair, Mantaban, Dobrovyly a v neděli na závěr Kampu rozparádí Šoulet.

Chceme oživit půvabnou lokalitu Kampy ryze českým řemeslem a nabídnout nejen turistům, ale především obyvatelům Prahy příjemnou rodinou atmosféru. Vlastně tak trochu vrátit Prahu Pražanům,“ říká Jiří Richter, ředitel organizace SANANIM, která tradiční řemeslné trhy pořádá, a zároveň jeden z předních performerů slavné pražské Divadelní pouti.

Akce jako jsou řemeslné trhy mají za cíl nabídnout rodinám společně strávený čas i ukázat nabídku smysluplných volnočasových aktivit. Mimo kulturního programu a ukázek řemesel bude možné vyzkoušet si jízdu na unikátním bicyklu pro kvadruplegiky, který s týmem SANANIMu již dvakrát absolvoval nejnáročnější amatérský cyklomaraton v ČR.

Tradiční řemeslné trhy se na Kampě objeví již po čtrnácté. Akce se koná za podpory Městské části Praha 1. Vstupné je zdarma.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Tradiční řemeslné...

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (561 metrů)

ValentinskaPraha (583 metrů)

The Emblem HotelPraha (707 metrů)