Kniha Tutáč aneb triumf lhostejné šelmy

Kniha Tutáč aneb triumf lhostejné šelmy

Adresa:

Praha 1, Jungmannova 1

Termín: 21.9.2019 v 21:00 hod. (sobota)

21září sobota 21:00

Žánr: divadlodokumentárníčinohra


ZDRAMATIZOVANÁ INTERPRETACE PŘELOMOVÉHO DOKUMENTU V PRACOVNĚ STÁTNÍHO MINISTRA NÁRODNÍ KULTURY.

Pokud hovoříme o kultuře, mluvíme o národě a pokud se bavíme o národě, myslíme stát. Jakmile si představíme stát, vidíme jeho instituce, nejlépe hned takzvaná ministerstva, a mezi nimi, někde v koutě, jako takovou Popelku, ministerstvo kultury. A protože si myslíme, že jde i tak o něco úctyhodného, ukáže nám ho vnitřní zrak jako historickou budovu, ve které, někde v horních patrech, opatřena sloupkovými hodinami, podřimuje kancelář ministra, nezapamatovatelného úředníka zvoleného nepříčetnými voliči do role chudého příbuzného kolaborujícího s intelektuálními zbabělci a developery.

S tímto hororovým imaginativním vzorcem bylo nutné skoncovat. Proto povstala Kniha Tutáč – posvátný, v kůži z bílého nosorožce svázaný zápisník věčně budoucího ministra kultury křísící svými pronikavými tezemi naši naději v budování kulturního státu prostředky faraónské doktríny a v konečné povstání Fénixe nové kultury.

Akt nejvýznamnější očisty kulturního života po Černého Pamětech VI. realizují S.d.Ch. a Ladislav Čumba (plus Vladimir Trochin z repráčků).

Účinkují: S.d.Ch. jako Tutáč a Ladislav Čumba jako jeho Sekretář

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kniha Tutáč aneb...

Old Town Apartments – Jungmann Praha 1 (136 metrů)

Hotel U Šuterů Praha 1 (176 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (659 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (369 m)