Stavitelé písku

Stavitelé písku

Adresa:

Praha 1, Jungmannova 1

Termín: 22.9.2019 (neděle) další termíny

22září neděle 17:30

Žánr: divadloalternativníumělecké


DIVADLO BEZ DIVADLA. SCÉNA BEZ HERCŮ. VERŠE BEZ AUTORŮ. STEJNĚ JAKO ZPRÁVY Z VÝCHODU ZŮSTÁVAJÍ BEZ TVÁŘÍ. POHLED Z BALKÓNU NA FILMOVÝ TÝDENÍK O NEKONEČNÉM PUTOVÁNÍ ZA SVOBODOU.

Umělecká koláž, kde jsou útržky a parafráze arabské, hebrejské a perské poezie konfrontovány s diplomatickou korespondencí, projevy a prohlášeními, denními zprávami. Izrael, Palestina, Sýrie, Irák, Afghánistán a Írán jako životu nebezpečné pískoviště Evropy. Dokážeme překonat odstup a otevřít se dialogu?

Když v prosinci 1917 generál Edmund Allenby na důkaz úcty vstoupil pěšky do dobytého Jeruzaléma, ministerský předseda Velké Británie Lloyd George označil jeho vítězství za „vánoční dárek pro britský lid.“ Dáreček, který Evropanům vybuchl do tváře jako jeruzalémský hotel Krále Davida o téměř třicet let později.

Po dlouhé dvacáté století se z pouštního písku arabského poloostrova plácají hrady a paláce, rozpadají se a po rozpálených kamíncích proudí provazce uprchlíků. Petrolejový pot Středního východu pohání západní automobily a letadla, jež vozí Evropany na exotické dovolené. Turisté a politici shlíží z balkónů svých hotelů a naplňují tak slova Edwarda W. Saida, že „Orient je pozorován, zatímco Evropa pozoruje.“ Tam dole pod našimi nohami se ale odvíjí lidské příběhy ztráty domova, touhy po svobodě a bojů o ni, jež končí ještě větší nesvobodou.

Koncept a režie: Jan Motal, hudba Tomáš Vtípil.

Další termíny akce

22.9.2019 17:30 (neděle) Přidat do kalendáře
22.9.2019 18:30 (neděle) Přidat do kalendáře

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Stavitelé písku

Old Town Apartments – Jungmann Praha 1 (136 metrů)

Hotel U Šuterů Praha 1 (176 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (659 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (369 m)