Zažít město jinak - Na Slatinách - Praha

Zažít město jinak - Na Slatinách - Praha

Adresa:

Praha 10, Na Slatinách 267

Termín: 21.9.2019 v 10:00 hod. (sobota)
Vstupné:

zdarma

21září sobota 10:00

Žánr: ostatní akcesousedské slavnosti děti rodina karneval hudba gastronomie soutěže a hry letní kino zdarma


Na Slatinách letos poprvé! Slatiny ožívají! Mnozí nás ze Slatin hanlivě označují „ti z bažin“ a protože my jsme na naše „bažiny“ hrdí, rozhodli jsme se všem ukázat jak to tady u nás v bažinách chodí. Srdečně zveme na první ročník Zažít Slatiny jinak!

A na co se můžete těšit? Bude to opravdu stylové. Celodenní živá hudba, orienťák Járy Cimrmana (protož odsud pochází jeho tvůrce Zdeněnk Svěrák a točila se zde Obecná škola). Rej strašidel (dětský karneval), odhalení sochy Járy Cimrmana, fotokoutek, komentovaná vycházka po Slatinách a letní kino v závěru s filmem Obecná škola.

Celý den pivo, domácí limonády, utopenci, nakládané hermelíny, buchty, koláče, chleba ze sádlem, a k filmu popcorn.

Tato lokalita je zatížena stavební uzávěrou již skoro 60 let. Je velmi zanedbaná na povrchu, ale uvnitř to žije. Máme tady jedinečný mokřad a jiné „skvosty“. A protože se tady doslova zastavil čas někdy začátkem století, máme celý program akce v duchu prvorepublikových hříšných lidí města pražského (Slatiny přece bývali ráj kriminálníků). Včetně kostýmů, (vaše jsou vítány!) hudby a celého průběhu akce.

Na Rej strašidel zveme srdečně místní strašidla z mokřadů, které se každý večer zjevují po celých Slatinách. Vítáme zejména hejkaly, bludičky, jezinky, divoženky, rarachy a jiné vodní i suchozemské nadpřirozené bytosti. V závěru Reje bude zvolena nejlepší maska „Slatina z Bažin“.

Přijďte si projít tuto zandbanou lokalitu s jednou posledních stavebních uzávěr v Praze, protože co uvidíte tady už nikde jinde v Praze neuvidíte!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zažít město jinak -...

Hotel Elizza Praha 10 (612 metrů)

Hotel Na Zámečku Praha 10 (1 251 metrů)