Moodboard

Moodboard

Adresa:

Praha 13, Seydlerova 2835/4

Termín: 14.6.2019 7.7.2019
Vstupné:

80 Kč, snížené 40 Kč

14čer - 7čvc celý den

Žánr: výstavyumění fotografie studenti praha letní výstavy


Dospívání, nostalgie, každodennost nebo život s handicapem. To jsou jen některá z témat, která ztvárňují ve svých fotografiích studenti Ateliéru vizuální komunikace Štěpánky Stein.

MOODBOARD představuje v původním slova smyslu koláž nebo nástěnku sloužící k vizuálnímu vyjádření určité nálady. Na výstavě MOODBOARD se představí deset studentů se svými fotografickými soubory. Přestože se od sebe výrazně odlišují svou vizualitou a tvůrčími přístupy, spojuje je právě silné vyjádření pocitů či nálad, které často přesahují jedince a dotýkají se celé společnosti.

Milan Arnošt v rámci výstavy uvede volné pokračování svého dlouholetého cyklu reflektujícího citlivým způsobem dospívání mladých dívek. Soubor s názvem Transformations se zaměřuje na jejich útěky do světa fantazie, filmů a her.

Autorské duo Inna Chistyakova-Tereza Veselá ve svém projektu Neighbour’s Door zase sledují kosmopolitismus Prahy. „Každý den potkáváme lidi, kteří pocházejí z odlišných kultur, prožívají různé emoce a mají vlastní příběh. V našem projektu jsme se pokusili pootevřít dveře do světa těchto příběhů,“ uvádějí projekt samy autorky.

Jediný snímek, ovšem silný obsahem i následným zpracováním, představí Jiří Kocián. Jeho Nejlepší myšlenka je fotografie vytištěná na vyhřívané sklo obytného vozu. Autor ji uvádí citátem Václava Havla: „Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.“ Jiří Kocián touto fotografií balancuje na hraně provokace a ironie, zároveň ale ukazuje své citlivé vnímání okolí a společnosti.

Snapshoty z pražských psychedelických večírků tvoří soubor Terezy Kopelentové nazvaný Krajina posedlá tmou. Snímky ukazují únik její generace do nikdy nezažitých šedesátých a sedmdesátých let, kdy se “svět zdál snazší a mezilidské vztahy opravdovější”.

Prostý název Děti nese hravý soubor Jitky Kozákové, Jana Pecháčka a Kateřiny Sýsové, který představí stylizované snímky dětí s Downovým syndromem. Na rozdíl od jiných sérií zabývajících se podobným tématem skupina autorů upozadila handicap svých modelů a nabídla tak nový přístup k jejich vyobrazení.

Jan Pecháček představí svůj soubor formou blogu či obrazového deníku. Poukazuje na nečekané zvláštnosti všednosti. Interaktivní instalace umožní divákovi, aby sám sestavovoval obrazy a hledal v nich souvislosti, které nemusí být na první pohled zjevné.

Své Rodinné album ukáže Andrea Petrovičová. Spíš než orchestrované fotografie ze svátečních obědů a oslav ale vystaví často bizarní, avšak velmi lidské, snímky, které by se do obvyklého rodinného alba pravděpodobně nedostaly.

Další z projektů - Cool Kids Kateřiny Sýsové - představuje alegorii na vzpomínky o dospívání. I přes vizualitu jasně navozující minulé éry se ale nejedná o obrazovou retrohru. „Nejde o pokus tvářit se „jako tenkrát“, ale spíš zdůraznit aspekty, které jsou v naší společnosti stále dominantní,“ popisuje soubor Kateřina.

Zuzana Veselá na výstavě MOODBOARD představí své snímky folkrockové skupiny Zrní, které si propůjčují snové ladění jejich písní.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea v Praze Akce v MČ Praha 13

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Moodboard

Volcano Spa HotelPraha (545 metrů)

Villa Seven HillsPraha (4.2 km)

Villa St. TropezPraha (4.2 km)