Ivan Komárek-Barvy květin

Ivan Komárek-Barvy květin

Adresa:

Praha 1, Tržiště 370/5

Termín: 12.6.2019 14.7.2019
Vstupné:

Zdarma

12čer - 14čvc celý den

Žánr: výstavy


Výstava Barvy květin představí cyklus maleb a objektů výtvarníka Ivana Komárka z posledních let, jejímž hlavním motivem je květina. Výstava bude probíhat od 12.6. do 14.7. v malostranské galerii Millennium.

 „Květiny patří v malířství k tradičním, základním tématům. Maloval jsem jejich různé podoby už jako student a zjistil, že to vůbec není snadné. Později se mi květiny stávaly součástí figurálních kompozic obrazů“ říká Ivan Komárek.

 Východiskem pro cyklus maleb na plátně, který postupně vznikal od roku 2017 do roku 2018, bylo několik raných kreseb a také objekty s motivem květin vytvářené z polystyrenových potravinářských tácků. Série maleb zahrnuje na sto děl malovaných na plátna 50 x 70 cm akrylovými barvami, s použitím asambláží a s detaily zlacenými pravým zlatem, platinou, stříbrem a mědí.

 „Bavilo mě, že jedno v podstatě jednoduché téma má tolik možných variant, a stále přicházely další. Až mě překvapilo, jak je to zajímavý element, co se s ním dá dělat, jak je výtvarný, jak se může proměňovat a jak nekonečně má podob“ dodává výtvarník.  K souboru maleb vznikly i prostorové objekty – obří květiny z papírového sendviče, malované akrylem. Kolekce byla v roce 2018 vystavena v Muzeu moderního umění v Káhiře.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

1led - 31procelý den

1led - 31procelý den

29čer - 31srpcelý den

Století trampingu

, Kinského zahrada 98 Výstava

Ubytování v okolí akce Ivan Komárek-Barvy...

The Golden Wheel HotelPraha (336 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (637 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (969 metrů)