Marco Mezquida Ravel's Dreams

Marco Mezquida Ravel's Dreams

Adresa:

Praha 2, Karlovo náměstí 23

Termín: 16.4.2019
Vstupné:

250 Kč

16duben úterý 19:30

Žánr: koncertyhudba koncertyjazzJazz Meets World


Koncert Marca Mezquidy (piano), Martina Melendeze (cello) a Aleixe Tobiase (perc).

Marco Mezquida je v současné době jedním z nejuznávanějších jazzových hudebníků ve Španělsku a určitě je považován za talent v celém světě. Narodil se v Menorce před jednatřiceti lety a získal výsadní postavení díky své tvrdé práci a charakteru. Učitel, skladatel, sólista, v jedné osobě je všestranný, ale také perfekcionista a pevný obhájce sebepoznání a sebeúcty v hudbě. Jeho pokora přichází jako požehnání, čerstvý vítr. 

V tomto duchu nahrál Mezquida v r. 2017 také Ravel’s Dreams, spolu s bubeníkem Aleixem Tobíasem a violoncellistou Martínem Meléndezem. Jde o re-interpretaci Ravelových děl s doteky jazzu, klasiky a experimentu, která rozhodně nezůstane bez komentáře. Tímto počinem riskuje hněv fanoušků původní Ravelovy hudby. Nic takového se ale nestane. Ravelova hudba zůstává, její podstata trvá, její síla zůstává smyslná a elegantní, hrdá a horká, avantgardní a klasická najednou. Mezquida si hraje se všemi svými Ravelovými sny.  Pro impresionistická noční sóla Maurice Ravel, vyloučený jak z klavírních, tak z kompozičních kurzů na konzervatoři, čerpal hudební inspiraci z jazzu.

Zdá se tedy, že jazzový pianista Marco Mezquida, který se narodil v Menorce v roce 1987, vzdává poctu Ravelově odkazu. Spolu s perkusistou Aleixem Tobiasem a violoncellistou Martínem Meléndezem najde osobní a moderní vstupní bod do jemných zvukových světů francouzského skladatele a naplňuje je vlastními improvizacemi. Ravel by rozhodně tleskal. Album "Ravel's Dreams" uspokojí všechny, od klasických fanatiků až po milovníky jazzu, po zvědavé nebo pokorné posluchače.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Další akce z cyklu "Jazz Meets World"

Hudební kluby - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Marco Mezquida Ravel's...

EA Hotel Crystal PalacePraha (257 metrů)

Hotel Majestic PlazaPraha (270 metrů)

EA Hotel SonataPraha (588 metrů)