Cabaret Calembour: Kvidoule IV.

Cabaret Calembour: Kvidoule IV.

Adresa:

Praha 8, Zenklova 34

Termín: 24.11.2019 (neděle) další termíny

24listopad neděle 19:30

Žánr: divadlokomediečinohra

Umělci: Milan ŠotekIgor OrozovičLucie Polišenská


Představovat Jirkovy sovy je jako nosit sovy do Athén – možná však nebude na škodu ukázat, jak se dneska mají... Jirka je totiž po deset let učil cirkusovým kouskům, z nichž tento večer předvedou to nejlepší... 

K desátému výročí nadělil Cabaret Calembour sobě a svým divákům novou „kvidouli“ s pořadovým číslem čtyři – a to římská čtyři! (Po Čertovské kvidouli /2009/, Cvidouli di Campo /2011, obnovená 2018/a Kvidouli 3+KK /2015/.) Calembouristé se po deseti letech vrátili ke stavbě večera, jak ji představili ve své prvotině: v první půli původní písně a žertovné výstupy, v druhé kabaretní aktovka.

Nová aktovka Milana Šotka nese název Arcimimus, podtitul „slovní rohování“ a zavede nás do antiky. V blíže neurčené řecko-římské obci probíhají čas od času souboje ve slovních hříčkách o titul „Arcimimus“. Praxe je analogická současnému profesionálnímu boxu – když se najde vyzyvatel, úřadující Mistr světa musí obhajobu přijmout. Hra bude tentokrát přímo tematizovat anatomii slovních hříček.

Kvidoule IV. je tak shrnutím poetiky, díky které si Cabaret Calembour za deset let své existence získal oblibu. Dozvíte se, jak se správně kvidoulí či minimálně jak správně oloupat banán.

Hrají: Milan Šotek (v druhé půli Sorix), Igor Orozovič (v druhé půli Eruptides), Jiří Suchý z Tábora (v druhé půli Xeros), Lucie Polišenská (v druhé půli Carota) a Kristýna Farag

Divadla - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Cabaret Calembour:...

A1 hotel Praha 8 (514 metrů)

Hotel Jeřábek Praha 8 (580 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (3.1 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (3.8 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (3.9 km)