70 %
Vladař

Vladař

Adresa:

Praha 1, Jungmannova 1

Termín: 15.10.2019 v 19:30 hod. (úterý)

15říjen úterý 19:30

Žánr: divadlodrama

Umělci: Cyril DobrýKryštof KrhovjákŠtěpán LustykMilan VedralVojtěch Vondráček


Všem lidem, kteří přijdou na představení Vladař, vzkazujeme: sál patří lidem, jeviště, hlediště a všechna sedadla patří lidem.

Šatna a všechna její zrcadla patří lidem. Osvětlovací kabina i zvukařský pult patří také lidem! Všechny sály, předsálí, schodiště, chodby, foyer, šatny a fundusy, které patří lidem, patří lidem!

Tak jsme se dohodli.

Pokud ale přistoupíme na tezi, že divadlo Komedie patří lidem, měli bychom se ptát: jaké divadlo se v Komedii bude hrát? A kdo ho bude hrát? Všichni lidé v sále? Je možné, aby se všichni v sále na něčem domluvili? Není výhodné, aby se někdo stal divákem a sledoval hru zpovzdálí? Není výhodné, aby se hercem stal někdo z přítomných herců? Není v určitých situacích výhodné dát prostor kompetentní menšině před neorganizovanou masou?

Inscenace o mechanismech moci, o dohodě a válce, o komfortu a diskomfortu je inspirována příručkou o tom, jak vládnout, kterou v roce 1513 napsal Niccolò Machiavelli.

"Moudrý panovník musí jednat tak, aby občané vždycky a v jakýchkoli dobách měli zapotřebí státního aparátu a vladaře. Pak mu vždy zachovají věrnost." Niccolò Machiavelli

O akci jsme již napsali...

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vladař

Old Town Apartments – Jungmann Praha 1 (136 metrů)

Hotel U Šuterů Praha 1 (176 metrů)