Robert Vano / Memories

Robert Vano / Memories

Adresa:

Praha 1, Malostranské náměstí 21

Termín: 1.2.2019 17.3.2019

1úno - 17bře celý den

Žánr: výstavyumění fotografie praha zimní výstavy jarní výstavy

Umělci: Robert Vano


Výstava věhlasného fotografa Roberta Vana v galerii v Malostranské besedě v Praze.

Fotografické vzpomínky Roberta Vana mají tak jako jeho osobnost, výjimečný charakter. Svou premiéru zažily při příležitosti uvedení knižní publikace MEMORIES před dvěma lety v Praze. Výstava poprvé představila barevnou tvář autorovy tvorby, která je pro jeho rukopis dost netradiční. Záměrem bylo veřejnosti přinést něco nového a upoutat její pozornost na snímky focené Polaroidem, který fotograf s oblibou používal v období sedmdesátých a osmdesátých let. 

K příležitosti 70. narozenin Roberta Vana jsme se rozhodli tyto vzpomínky oživit a představit je v celé své kráse. „Jsem rád, že cyklus MEMORIES můžu představit také v nádherných prostorách Malostranské galerie.“, říká Robert Vano. 

Fotografický cyklus MEMORIES vznikal postupně. Robert Vano se původně věnoval jenom přípravě knižního projektu. V návaznosti na jeho vývoj se rozhodl vznikající publikaci doplnit o stejnojmennou fotografickou výstavu. Přípravou tohoto projektu se fotograf zabýval několik let. MEMORIES Roberta Vana tvoří víc než sto devadesát barevných a černobílých fotografií, pocházejících z různých časových období. Významná část této velkolepé retrospektivy vznikla v New Yorku, Paříži či Miláně, kde fotograf v průběhu své kariéry působil. Kniha i výstava MEMORIES, přinášejí průřez jeho tvorbou od roku 1968 až po současnost, nikoli však tradičně v chronologickém pořadí, ale na základě asociací samotného autora.

Robert Vano dokázal v oblasti mužského aktu vytvořit unikátní portrét homosexuality a naplnit jej zvláštní citovou intimitou, radostností a hravostí. Na působivosti jeho snímků se podílí nejen jeho zkušenost s módní a portrétní...

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Robert Vano / Memories

Luxury Family Hotel Royal PalacePraha (239 metrů)

The Golden Wheel HotelPraha (423 metrů)

Design Hotel NerudaPraha (514 metrů)