Operation Kamec (Akce Kámen)

Operation Kamec (Akce Kámen)

Adresa:

Praha 1, Na Poříčí 26

Termín: 10.1.2019
Vstupné:

250,-

10leden čtvrtek 15:00

Žánr: divadlodokument


Osoby podezřelé z protirežimního smýšlení dostávají opakovaně echa, že jim hrozí nebezpečí; nakonec přijde i nabídka pomoci s útěkem. Když se rozhodnou utéct, převaděči je vedou příhraničním územím, samozřejmě v noci. Dojdou k závoře na státní hranici a německou pohraniční hlídkou jsou dovedeni k budově německé celnice. V tamní kanceláři důstojníka americké vojenské kontrarozvědky dostanou cigarety, whisky a švýcarskou čokoládu.

Ochotně vypovídají o svých přátelích, pomocnících, rodinách: doufají, že jim na svobodné půdě v Německu bude poskytnuta pomoc. Podepíší protokol z výslechu a němečtí pohraničníci je pošlou dál na západ, k ubytovně nebo na nádraží. To všechno je ale falešné; chytili se do léčky. Němečtí pohraničníci, americký důstojník i tlumočník jsou ve skutečnosti příslušníky nebo agenty StB. Uprchlíci jsou o pouhých pár metrů dál zatčeni.

Režisér Florian Fischer věnuje svou dokumentární inscenaci české poválečné historii a zkoumání strategií tajné policie. Jak skutečná je fikce, jak smyšlená je realita? Komu můžete věřit, a komu ne?

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

3září úterý 19:00

5květen neděle 19:00

Aida

, Národní 1 Divadlo

27duben sobota 19:00

29duben pondělí 19:00

La Traviata

, Křižíkova 10 Divadlo

Ubytování v okolí akce Operation Kamec (Akce...

Best Western Hotel Bílá Labuť Praha 1 (110 metrů)

Aparthotel Biskupský dvůr Praha 1 (146 metrů)