Terence Blanchard E-Collective (USA)

Terence Blanchard E-Collective (USA)

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 26.3.2019

26březen úterý 21:00

Žánr: koncerty


Několikanásobný držitel ceny Grammy Terence Blanchard přiváží svoji elektrickou kapelu E-Collective ve které excelují vynikající hráči současné scény a pomáhají hlavnímu protagonistovi vytvořit hudbu, která posouvá současný jazz zase o kus dále. Terence Blanchard muzikantsky přitvrdil a zahrnul do svojí hudby prvky hip hopu, moderního elektrického R&B a také některé reminiscence tvrdších podob fusion jazzu 70. let, občas odkazující na toto období Milese Davise.

Terence Blanchard se narodil v New Orleans (Louisiana) a už od mala hrával na klavír a trubku (společně se svým přítelem z dětství Wyntonem Marsalisem). Ještě za studií začal hrát v legendárním bigbandu Lionel Hampton Orchestra a v roce 1982 ho právě Wynton Marsalis doporučil za sebe do kapely Jazz Messengers Arta Blakeyho. V roce 1990 vydal u Columbia Records své první sólové album a od té doby natočil nesčetně dalších nahrávek, z nichž mnohé byly oceněny různými cenami – včetně Grammy (5 vítězství a 13 nominací!).

Terence Blanchard také spolupracoval s mnoha dalšími umělci jako například Diana Krall, Jane Monheit, Dianne Reeves, Cassandra Wilson, McCoy Tyner, Gary Bartz, Christian McBride, Dee Dee Bridgewater, Kurt Elling nebo Lewis Nash. Kromě koncertní a studiové práce složil hudbu k více než čtyřiceti filmům (např. filmy Spike Leeho Malcolm X, Clockers, Summer of Sam, 25th Hour, nebo Inside Man) a je také pedagogicky činný. Je uměleckým ředitelem významného The Thelonious Monk Institute of Jazz, Henry Mancini Institute at the University of Miami a také vyučuje kompozici na Berklee College of Music.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Terence Blanchard...

Hotel Balkán Praha 5 (146 metrů)

Mamaison Hotel Riverside Prague Praha 5 (152 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (885 m)