Až přijde válka. Proč čeští nacionalisté milují Rusko?

Až přijde válka. Proč čeští nacionalisté milují Rusko?

Adresa:

Praha 1, Ostrovní 13

Termín: 3.12.2018
Vstupné:

zdarma

3prosinec pondělí 19:00

Žánr: film


Projekce dokumentu Až přijde válka režiséra Jana Geberta (ČR, Chorvatsko, 76 minut, 2018), následovaná debatou, které se zúčastní novinář a reportér Josef Pazderka, fotograf Stanislav Krupař a novinářka Ivana Svobodová (týdeník Respekt), která bude večer moderovat.

Záměrem debaty je poukázat na podobnost myšlenkového světa středoevropských nacionalistů s režimy, které jim jsou inspirací – Novorusko a Rusko. Jsou organizace jako Slovenští branci podobné polovojenským jednotkám z Donbasu? V čem je pro středoevropské nacionalisty přitažlivý Putinův model vládnutí? Existuje ideová nebo i materiální podpora středoevropských nacionalistů z Ruska?

Až přijde válka: Petr vede život na první pohled spořádaného evropského teenagera – žije s rodiči, má dívku, dostal se na vysokou. Jeho skutečný život je ale jinde – v čele domobrany Slovenskí Branci, čítající dvě stě mladých lidí, s oddíly po celém Slovensku. V horských lesích je nechává podřizovat drsným pravidlům a trestům, jež spíše než vojenský výcvik připomínají hru na diktaturu. Šéf domobrany věří, že jeho modelová organizace má budoucnost. Je odhodlaný uniformu jednou odložit a se svou vizí oslovit celou společnost – a stát se velkým politikem.

Pořádá Knihovna Václava Havla ve spolupráci s PINK, BontonFilm a KineDok.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Až přijde válka....

Koruna Hotel Praha 1 (141 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Praha 1 (145 metrů)