Den otevřených dveří Lichtenštejnského paláce - Praha

Den otevřených dveří Lichtenštejnského paláce - Praha

Adresa:

Praha 1, U Sovových mlýnů 4

Termín: 27.10.2018 28.10.2018
Vstupné:

zdarma

27říj - 28říj celý den

Žánr: ostatní akceden otevřených dveří historie slavnosti zdarma


V sobotu 27. a neděli 28. října 2018 bude pro veřejnost zpřístupněn Lichtenštejnský palác nacházející se na pražské Kampě u břehu řeky Vltavy. Tento objekt patřící Úřadu vlády ČR se pro návštěvníky otevírá při slavnostní příležitosti oslav 100. výročí založení Československa.

Palác bude pro zájemce z řad veřejnosti otevřen po oba dva dny od 9.00 do 17.00 hodin.

Lichtenštejnský palác, který leží na pražské Kampě, se může pochlubit jak poutavou historií, tak i řadou významným hostů. Dnes slouží především k reprezentačním účelům a při své návštěvě České republiky v něm pobývali například španělský král Juan Carlos s ženou Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko.

Tradičně se mohou návštěvníci těšit na komentované prohlídky v těchto slavnostních prostorách. V paláci si moci zájemci vychutnat nejen krásné interiéry a výhledy na Prahu z oken paláce, ale pro zajímavost bude pro veřejnost připraven i pohled na slavnostně prostřenou tabuli.

Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách, přičemž jedna prohlídka potrvá přibližně 40 minut. Poslední prohlídka začíná 27. října v 17 hodin a 28. října poslední prohlídka v 16.00.

Další informace najdete na stránkách http://www.vlada.cz/cz/urad-vlady/dalsi-objekty/lichtenstejnsky-palac-3690/.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce