Kartell by Laufen: Asijská inspirace exkluzivně k vidění na Designbloku

Adresa:

Praha 2, I. P. Pavlova 5

Termín: 25.10.2018 29.10.2018

25říj - 29říj celý den

Žánr: výstavy


Značka Laufen přiveze do Prahy novinky z kolekce Kartell by Laufen, které byly poprvé představeny během jarních měsíců na milánském Design Weeku. Češi tak budou mít jako jedni z prvních možnost, prohlédnout si designovou kolekci umyvadel, inspirovaných servírovacími miskami pro čínské knedlíčky dim sum. Těšit se na ni můžete od 25. do 29. října, kdy ji budete moci spatřit v Prague Gallery v rámci letošního Designbloku. Společně s expozicí bude v Prague Gallery připravena i ochutnávka tradičních asijských knedlíčků. Návštěvníci je mohou zdarma okusit během pátečního a sobotního dne, 26. a 27. října.

Italský Kartell je kreativní, barevný a inovativní. Švýcarský Laufen je známý jako tradiční výrobce koupelnové keramiky, který je špičkou ve svém oboru. Spojením těchto dvou legendárních značek pod taktovkou Lubovica a Roberta Palomba vznikla unikátní koupelnová kolekce Kartell by Laufen, která nyní kolekci rozšiřuje o stylová umyvadla.

Dvojice se nechala inspirovat asijskou kulturou a podařilo se jim dokonale propojit tuto kulturu s kulturou evropskou v podobě nových umyvadel. „Konkrétní inspirací byly návrhářům servírovací mističky pro čínské knedlíčky dim sum. Originální misky jsou v různých tvarech i pestrých barvách, stejně jako umyvadla,“ vysvětluje Lucie Nožičková. Designeři se snažili o konceptuální přístup k objektům, který byl založen na myšlence jednoty. Tak vznikla inovativní, hravá a emotivní kolekce.

Důležitou roli zde sehrál i materiál, který dotváří čisté linie původních asijských tradičních misek. „I v této sérii byl proto využit materiál SaphirKeramik, vysoce kvalitní a odolná tenkostěnná keramika umožňující umělcům vyrábět ty nejtenčí předměty, které ale naprosto obstojí v konkurenci klasické známé keramiky,“ upozorňuje marketingová specialistka Laufen na využitý materiál.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kartell by Laufen:...

Hotel Alton Praha 2 (46 metrů)

Hotel Raffaello Praha 2 (74 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 371 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (652 m)