Noc divadel 2018 – Moc bezmocných

Noc divadel 2018 – Moc bezmocných

Adresa:

Praha 1, Ostrovní 13

Termín: 17.11.2018
Vstupné:

volné

17listopad sobota 19:00

Žánr: divadlo


Datum letošní Noci divadel připadlo na 17. listopad, na významné datum české historie. Divadlo a revoluce se už prolnuly vícekrát – před devětadvaceti lety nabídli divadelníci revoluci svá jeviště a stali se jejími významnými aktéry, neformálním lídrem převratu byl dramatik, esejista, obránce lidských práv a později prezident naší země Václav Havel.

Využili jsme tohoto souběhu a pozvali do KVH Divadlo Feste z Brna s divadelní koláží Moc bezmocných. „Text je velmi nepříjemným způsobem aktuální. Žasneme nad tím, jak hluboko je atmosféra normalizace opět přítomna v našich všedních dnech...“ říká režisér Jiří Honzírek. 

Inscenace se neodehrává v budově, nýbrž ve veřejném prostoru měst. Vzniká vždy nová, původní verze, která pracuje s charakterem veřejného prostoru daného místa. Okolí Knihovny Václava Havla v Ostrovní ulici v Praze nabízí takových míst mnoho. 

Noc divadel – mezinárodní projekt European Theatre Night v České republice koordinuje Institut umění – Divadelní ústav (IDU) v Praze. Cílem je prezentovat divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Noc divadel 2018 – Moc...

Koruna Hotel Praha 1 (141 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Praha 1 (145 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (288 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (174 m)