Uvedení knihy rozhovorů Neboj se vrátit domů

Uvedení knihy rozhovorů Neboj se vrátit domů

Adresa:

Praha 1, Ostrovní 13

Termín: 14.11.2018

14listopad středa 19:00

Žánr: ostatní akce


Co se stane, pokud pacientovi o jeho zdravotním stavu lžeme? Má vážná choroba nějaký smysl? A proč umírající nezabíjet, jak si přejí zastánci eutanázie, ale respektovat jejich život až do přirozeného konce?

Nejen o těchto věcech hovoří v knize rozhovorů Neboj se vrátit domů zakladatelka hospicového hnutí v České republice Marie Svatošová. Rozhovor s ní vede spisovatel a novinář Aleš Palán. Knižní novinka vyšla v nakladatelství Kalich v rámci podzimního Velkého knižního čtvrtka. 

Právě Svatošová před lety přišla s myšlenkami hospicové paliativní péče. Byla to ona, kdo iniciovala vznik prvního českého hospicu. A je to stále ona, kdo neúnavně jezdí po republice s hospicovými přednáškami a je rádkyní hospicům nově vznikajícím. Marie Svatošová v knize mluví také o své rodině, studiu medicíny, vlivu, jenž na ni měl P. Ladislav Kubíček či o svém trapistickém fan clubu. 

V mnoha hospicích najdeme citát: Našim cílem je naplnit dny životem, nikoliv život dny.“ Autorka tohoto výroku Marie Svatošová dokázala životem naplnit celý svůj život. A nejen životem, také smyslem a neokázalou službou.

Na otázky čtenářů budou v KVH odpovídat Marie Svatošová i Aleš Palán.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Uvedení knihy...

Koruna Hotel Praha 1 (141 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Praha 1 (145 metrů)