Glass Treasure

Glass Treasure

Adresa:

Praha 1, Opatovická 1737/3

Termín: 11.10.2018 4.11.2018

11říj - 4lis celý den

Žánr: výstavyvýstava praha galerie design sklo umění sklář


Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Glass Treasure, která proběhne ve středu 10.10.2018 od 19 hodin.


Kolekce Skleněný Poklad je výsledkem práce etablovaných i začínajících výtvarníků, kteří se od roku 2014 účastní rezidencí, kurzů či sympozií v Huti František na Sázavě.

Huť František v Sázavě je unikátní technickou památkou prezentující vývoj sklářského umění a řemesla v České Republice. Nechal ji postavit v roce 1882 Josef Kavalier a dal jí jméno po svém otci. Po vybudování nových provozů skláren a nových výrobních hal v Sázavě její význam klesal a pomalu chátrala.

V roce 2010 byla zapsána na seznam kulturního dědictví ČR. Záchranu Huti František si vzala za své nadace Josefa Viewegha a rekonstruovala ji nákladem 130 milionů Korun s pomocí dotace z Integrovaného operačního programu a otevřela v ní dne 7. června 2014 Centrum sklářského umění. 

K vidění je v něm mimo jiné část unikátní sbírky ateliérového skla vytvořené na Mezinárodních sklářských sympozií IGS v Novém Boru v letech 1982 až 2015. Centrum též nabízí vzdělávací programy pro školy, rezidenční a tvůrčí pobyty pro studenty, začínající umělce, odborníky i širokou veřejnost.
Centrum sklářského umění provozuje obecně prospěšná společnost CESTY SKLA.

V Czech Design Store představujeme vybrané práce těchto výtvarníků:

Barbara Jagadics (H), Vladimir Klein (CZ), Emil Kováč(CZ), Erika Leung(CN), Jiří Liška (CZ), Dagmar Petrovická (CZ), Janusz Pozniak (USA), Rob Stern (USA) a Daniel Vágner (CZ).

Výstava trvá do 4. 11. 2018.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce