Výstava: Michal Janků - Fragmenty

Adresa:

Praha 2, I. P. Pavlova 5

Termín: 29.9.2018 7.11.2018

29zář - 7lis celý den

Žánr: výstavyvýstavafotografie


Pražská Prague Gallery si pro vás připravila opět něco nového. Od 29. 9. zde můžete vidět fotografie od Michala Janků. Známý architekt, designér a fotograf je proslulý fotkami, jenž zachycují elementární podstatu, krásu a komplexnost skladebných částí celku, jinak obvykle přehlížených v šumu okolního prostředí. Tento autor mnohých mistrovských architektonických a designerských děl si připravil fotografie architektury ze svého mnohaletého cestovního deníku. V sobotu 29. září od 15:30 proběhne vernisáž, kterou bude celá výstava zahájena.

Michal Janků je absolventem Fakulty architektury ČVUT v Praze a v roce 1983 založil se svou manželkou studio JANCI Co., které se zaměřuje na architekturu, interiéry a grafický design. Mimo jiné má také zkušenost s psaním odborných článků nebo přednášením na téma soudobé světové a zejména japonské architektury. Michal Janků je však známý hlavně svou spoluprací se značkami Laufen, Roca a Jika, pro které navrhl řadu úspěšných výrobků pro koupelnové vybavení. „Byl jsem spolu s designéry požádán, abych navrhl i jednotlivé koupelnové prvky. Měl jsem možná tu výhodu, že jako architekt jsem k designu přistupoval spíše prakticky než jen kreativně. Ale design má k architektuře vlastně hodně blízko, je to jenom o velikosti“ říká Michal Janků.

O fotografii se začal zajímat už na gymnáziu. Jeho zájem o zachycení hlubšího smyslu okolního světa pomocí obrazu ho přivedl dokonce až k holografii. V návaznosti na jeho studium architektury však zaměřil svou fotografickou činnost především na stavby. Jeho fotografie nejsou nijak aranžované, a to právě proto, že vždy pracuje s reálným prostředím. Jeho snímky architektury jsou jakýmsi deníkem, vzpomínkou na konkrétní stavbu, místo a čas. Právě tuto část jeho tvorby můžete vidět na výstavě v Prague Gallery od 29. září do 7. listopadu, každý všední den od 9.00 do 18.00.

 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava: Michal Janků...

Hotel Alton Praha 2 (46 metrů)

Hotel Raffaello Praha 2 (74 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 371 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (652 m)