Zažít město jinak - Pragovka

Zažít město jinak - Pragovka

Adresa:

Praha 9, Kolbenova 923/34a

Termín: 23.9.2018

23září neděle 14:00

Žánr: festivaly


Kulturní, sportovní i gastronomické enklávy na Pragovce se propojují!

V rámci Zažít město jinak se letos poprvé 23. září spojí všechny nové kulturní enklávy Pragovky: již delší dobu existující umělecké ateliéry, nově vzniklé galerie, hudební program Kafe Pragovky, Red Bull Maxspace - krytá skateboardová hala a venkovní Permanent Beer Fest. Každý z nich k akci přispěje po svém: odpolední program zahrnuje degustaci craft piv v Permanent Beer Fest, skate exhibici profesionálních sportovců v Red Bull Maxspace, dětský workshop a také otevřené galerie a jižní křídlo ateliérů Pragovky. Událost zakončí koncert v Kafe Pragovka, které se stalo tradičním organizátorem kulturních akcí. V neposlední řadě je na programu vernisáž venkovních murálových maleb. 

Program:
- 14:00 zahájení v prostoru "chill-out zóny" u Permanent Beer Fest (zahajovací řeč k murálovému projektu ArtWalk, představení programu)
- 14:00 - 19:00 dětský výtvarný a kreativní workshop Rudý slon v prostoru Kafe Pragovka
- 14:00 - 19:00 otevřené ateliéry umělců v jižním Křídle Pragovky ( nad kavárnou): David Helán a David Hřivňacký, Susanne Kass, Petra Lacinová, Martin Matoušek, Ondřej Roubík, Tomáš Ruller a Leoš Suchan
- 14:30 a 17:00 skateboardová exhibice a možnost si zajezdit na profesionálních rampách
- od 16:00 komentované prohlídky výstav: Baráčková, Jindrová, Severová: V pořádku, asi určitě // Daniela Klimešová, Susanne Kass, Fredrika Biström: Eroticon // Martin Herold: Šest oken // 
- 17:30 degustace českých craft pivovarů s ochutnávkou pěti variací mini burgerů v Permanent Beer Fest 
- 19:00 koncert Bára Kafková & Njegoš Stanjevič duo v prostoru Kafe Pragovka

Highlightem akce bude otevření nového murálového prostoru včetně legální zóny věnované graffiti. Na celkové ploše přes 420 m2 v tuto chvíli vytváří svá díla čtyři umělci – místní rezidenti Martin Káňa (CZ), David Strauzz (CAN) a zkušení malíři vycházející ze street artu, Pavel Šebek (CZ) a Ondřej Vyhnánek (CZ). Umělecké realizace situované v chill-out zóně, jejíž součástí je i craft beerová zahrádka Permanent Beer Fest a skatepark Red Bull Maxspace, startují dlouhodobější projekt, který se během příštích let rozšíří dále do areálu Pragovky. 

Slavnostní otevření venkovních murálů a zahájení celé akce proběhne ve 14:00. Celé odpoledne bude probíhat dětský program v podání platformy Rudý Slon v kavárně, venkovní graffiti jam na legálně vymezené ploše s poskytnutím základních potřeb, exhibice v hale zvané Red Bull Maxspace za účasti zde působících profesionálních skateboardistů, ale i možnost si v hale na rampách zajezdit. V blízké pivní zahrádce proběhne pivní degustace dvanácti českých craft pivovarů s variací pěti mini burgerů. Všichni budou mít šanci si dát pivo dle vlastních preferencí a skvěle se najíst. Na večer je připravený koncert kapely Bára Kafková & Njegoš Stanjevič duo a afterparty. Po celé odpoledne budou také otevřeny galerie, v nichž proběhnou komentované prohlídky výstav a zpřístupněny tyto ateliéry rezidentů Pragovky: Davida Helána a Davida Hřivňackého, Susanne Kass, Petry Lacinové, Martina Matouška, Ondřeje Roubíka, Tomáše Rullera a Leoše Suchana.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zažít město jinak -...

Clarion Congress Hotel Prague Prague 9 - Vysočany (689 metrů)

Hotel Pivovar Praha 9 (902 metrů)