Zahradní Město se v sobotu 14. 9. 2019 již po osmé promění na Zahradu ve městě. Komunitní akci určenou pro všechny obyvatele Zahradního Města, především pak pro rodiny s dětmi, každoročně pořádá Klub K2 za podpory Městské části Praha 10 a Magistrátu hl. města Prahy.

Podzimní jarmark

Zahrada ve městě se bude konat na trhu Slunečnice v Jabloňové ulici, před Rodinným centrem K2. Děti se mohou těšit na řadu dílniček a soutěží. Na Zahradu ve městě přijede divadlo Orfeus s Pohádkou z dračí sluje, budete si moci zacvičit jógu, navštívit oblíbenou Šikulovu dílnu či jiné workshopy.

Každý si bude moci projít naučnou stezku Zahrada ve městě, kterou zde buduje Klub K2 již osm let. Stezka seznamuje obyvatele Prahy 10 s rostlinami, které daly jména ulicím v této lokalitě. Její součástí je nyní celkem 18 informačních tabulí a 5 interaktivních prvků rozmístěných v ulicích Zahradního Města, interaktivní průvodce v podobě mapy se samolepkami, karty s úkoly a atlas živočichů žijících na Zahradním Městě. Celá stezka je doprovázená ilustracemi výtvarnice Lucie Martiškové, se kterou i letos Klub K2 spolupracuje na přípravě atlasu rostlin.

V tomto roce se Zahrada ve městě propojuje se slavností Zažít město jinak. „Vzhledem k tomu, že cílem obou akcí je sblížit se se sousedy a oživit veřejný prostor, považujeme toto propojení za logické a věříme, že v připravovaném nabitém programu si každý přijde na své.“, vysvětluje Regína Dlouhá, ředitelka Klubu K2.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

9prosinec pondělí 20:00

Cabinet

, Národní 25 (Palác Metro) Divadlo

21prosinec sobota 20:00

Black Box

, Národní 25 (Palác Metro) Divadlo

29prosinec neděle 18:00

The Best Of Classics

, Náměstí Republiky 5 Koncert

Ubytování v okolí akce Zažít město jinak -...

Hotel SlaviaPraha (1 064 metrů)

Hotel AskaniaPraha (1 252 metrů)

Hotel TaurusPraha (1 271 metrů)