Zažít město jinak v parku Na Skalce v Praze 5! V sobotu 15.9.2018 proběhne opět akce Zažít město jinak v parku Na Skalce.

Hlavním organizátorem je Auto*Mat a lokalitu parku Na Skalce obsadí snahy sdružení Sousedění.

V platformě Sousedění se sešli zástupci místních organizací (Gymnázium na Zatlance, ZŠ a MŠ Santoška, Pražská pobočka Programů sociální integrace společnosti Člověk v tísni, Kontaktní centrum SANANIM, Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Praze 5, Knihovna Ostrovského – pobočka Městské knihovny v Praze) se záměrem rozproudit veřejnou debatu, prostor a sousedy z lokality v blízkosti parku Na Skalce, Knížecí, Anděl a okolí.

Platformu Sousedění založili pracovníci neziskových organizací, učitelé, duchovní, zaměstnanci knihovny a spřátelení sousedé z okolí parku Na Skalce v Praze 5 v roce 2016. Od té doby se pravidelně scházíme střídavě v prostorách zázemí našich služeb, školách a faře Českobratrského církevního sboru na Doubkové. Koordinátory jsou farář Maroš Klačko, pedagožka z gymnázia Na Zatlance Romana Bartůňková a vedoucí Kontaktního centra SANANIM David Pešek.

Letos se celá akce odehraje v parku, bude hudební stage, úklid, workshopy pro děti i dospělé, občerstvení atd.

PROGRAM

Gymnázium na Zatlance a jeho studenti uskuteční:

1.) Happening – úklidový průvod lokalitou (cíl park Na Skalce) v rámci Celosvětového úklidového dne: World Cleanup Day (což vychází právě na 15.9.) – a vyzve Smíchováky, aby nebyli slepí k prostředí, ve kterém žijí.

2.) Workshop kreativní recyklace – ukázky možností využití odpadového materiálu v každodenním životě (šperky, užitné předměty…)

3.) Film – promítání filmu o životním prostředí (možná Plastic Ocean) – na faře u parku

4.) Divadlo UnderZ

SANANIM MUSIC STAGE

START 11:00

11:00 – 16:00 DJs a volný program klientů Káčka, hudba, divadlo, poezie

16:30 – 17:30 Nikola MUCHA (sólový koncert, punk-schlager, Brno)

17:30 – 18:30 I am Pentagon (Hardcore Punk, Praha)

18:30 – 19:00 MR.CEMETERY (death-pop-metal, Klatovy)

19:00 – 20:00 ThANX! (Hard Core Therapy, Praha)

20:00 – 21:00 JOLLY JOKER + P.B.U. (Heavy funky boxing and death)

21:00 – 21:30 FRANK LOVE (disco music)

Mezi kapelami hrajou:

DJ DREAD K (SHAKK-ATTACK, I-TAL RUB-A-DUB STEP & more)

DJ VISÁČ (selekce punk, ska a hardcore)

Konec 22:00

Součástí bude i oslava narozenin Kontaktního centra SANANIM, které oslaví 25 let své existence, bylo totiž založeno již v roce 1993. Pro tuto část programu jsme zvolili titul Zažít Káčko jinak.

Kontaktní centrum je součástí organizace SANANIM, která je největší poskytovatel služeb na poli protidrogové péče v ČR, která od svého založení v r. 1990 působí v oblasti drogových závislostí. Lidem ohroženým drogami a jejich blízkým poskytuje pomoc v síti programů a služeb, které tvoří komplexní systém prevence, péče, léčby a resocializace. Služby tvoří ucelený celek od prvotního navázání klienta v nízkoprahových službách přes možnost pokračování do léčby ve dvou komunitách, doléčovacího centra a využití ambulantních služeb a poraden jako např. Poradna pro rodiče a osoby blízké, Gambling ambulance, práci s klienty ve VTOS, Pracovní a sociální agentury a dalších.

Primárně jsme nízkoprahové zařízení pro uživatele nealkoholových návykových látek a nabízíme v první řadě služby typu harm reduction. Sem patří hlavně výměnný program infekčního materiálu (ročně vyměníme a zlikvidujeme cca 1,3 mil infekčních setů) s cílem snížit co nejvíce rizika užívání drog u našich klientů a stejně tak dopadů na společnost jako je např. významné omezování šíření inf. chorob.

Stejně důležité jsou pro naši práci další poskytované služby jako: předléčebné, sociální, pracovní a další poradenství, zdravotní ošetření, hygienický servis, asistence do zdravotnických a sociálních zařízení, krizové intervence. Základem pro naši práci přes nespočet důležitých i drobnějších služeb, ale zůstává navazování a udržování kontaktu a rovných vztahů s našimi klienty. Být schopni s nimi projít náročné životní situace a umět je s nimi vydržet.

Důraz na bytostně lidské hodnoty je znát v jejich programovém prohlášení: „Nechceme lhostejně míjet ty, kteří ztratili víru v sebe, druhé, lidskou existenci. Ty, kteří na své cestě životem hledali útočiště u drogy a poznali i její odvrácenou tvář, která se objevuje s neúprosnou logikou – tvář utrpení, bolesti, samoty, nesvobody, smrti.

Chceme podat pomocnou ruku všem, kteří na to čekají, kteří volají své SOS. A varovat ty, pro které je droga Symbolem magického neznáma romantické vzpoury, únikem z nepřátelské skutečnosti.“

Hrát se bude na hudebním pódiu Kontaktního centra SANANIM, které bude mít ve stejný čas den otevřených dveří, ve svém zařízení hned u parku – Na Skalce 15.

Můžete si prohlédnout sanitku terénního programu, která jezdí pravidelně za klienty k Hlavnímu nádraží a seznámit se s prací a posláním programů SANANIM.

Knihovna Ostrovského - stánek v parku

- „Živá knihovna“ Dají se číst lidé? Jaké příběhy v sobě ukrývají? Přijťe si prolistovat životy skutečných lidí.

- Knihovna v krabici - knihy doručí tentokrát knihovníci přímo k vám. I tak malá knihovna jako Ostrovského se ještě zmenší a vy si budete moci zapůjčit opravdové hity, jež jsme pro vás vybrali.

- Den pro výměnu knih: Ideální příležitost k provětrání knihoven - pár přečtených knížek přineste a pár nepřečtených si třeba zase odneste…

- Plackovač - vyrobte si u nás vlastní placku, fantazii se meze nekladou, vše rychle, pohodlně a zábavně!

ZŠ Santoška chystá opět zajímavý program pro děti.

Pražská pobočka Programů sociální integrace společnosti Člověk v tísni realizuje napínavý kvíz pro dospělé a hry pro děti. Pražská pobočka funguje již od roku 1999. Více než deset let poskytujeme klientům poradenství, terénní sociální práci, vzdělávací programy a další služby. Svoje služby nabízíme a poskytujeme na celém území hlavního města. Pražská pobočka sídlí ve dvou kancelářích – v Praze 5 na Smíchově a v Praze 8 v Karlíně. Přibližujeme se tak lidem, kteří využívají naše služby. V obou kancelářích probíhá alespoň jednou týdně „volný příjem“, což je možnost přijít se svými problémy po celý den i bez předchozího objednání.

Součástí akce budou kromě hudební scény i tvořivé aktivity s pracovníky Káčka. Těšit se můžete v duchu poslání KC na workshop výroby „survival náramků a přívěsků, které Vám mohou pomoci v nouzi, nebo si vyzkoušet výtvarnou tvořivost a potisknout si tašku (možná i tričko) otiskem kanálového poklopu, či vyrobit vlastní placku.

Občerstvení (pivo, limo, kafe, překvapení) bude od sociální firmy Café Therapy, zaměstnávající klienty po léčbě a pomáhající jejich zpětnému začlenění do společnosti.

Video z loňské akce: Zažít město jinak – Park Na Skalce 2017 – https://youtu.be/CIo0VAZU2NE

Děkujeme za sdílení a rozesílání pozvánek!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

21leden pondělí 20:00

Cabinet

, Národní 25 (Palác Metro) Divadlo

10březen neděle 20:00

Black Box

, Národní 25 (Palác Metro) Divadlo

21leden pondělí 19:00

Ubytování v okolí akce Zažít město jinak -...

Hotel Anděl Praha 5 (71 metrů)

Anděl Apartmány Praha 5 (119 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (1 814 m)
Novoměstská radnice v Praze Novoměstská radnice v Praze Praha 2 (1 885 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (1 582 m)