Dny evropského dědictví - Praha jedna

Dny evropského dědictví - Praha jedna

Adresa:

Praha 1

Termín: 8.9.2018 9.9.2018
Vstupné:

zdarma

8zář - 9zář celý den

Žánr: ostatní akcehistorie netradiční prohlídky dny otevřených dveří zdarma


Již od roku 1997 Městská část Praha 1 jako člen Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska každoročně organizuje Dny evropského dědictví (European Heritage Days). I letos Vás srdečně zve na prohlídku památek na svém území.

21.ročník Dnů evropského dědictví tentokrát proběhne ve dnech 8. a 9. září, kdy se otevřou zajímavé soukromé i veřejné památky, včetně těch, které nebývají běžně přístupné nebo jsou otevřeny jen příležitostně. MČ Praha 1 se s letošním ročníkem Dnů evropského dědictví aktivně zapojila do projektu 2018 – EVROPSKÝ ROK KULTURNÍHO DĚDICTVÍ. Rádi bychom prohlídkou zpřístupněných míst připomněli výjimečný rok 2018. 100. výročí vzniku České republiky by mělo být rokem uvědomění si bohaté národní historie a kultury. MČ Praha 1 v letošním ročníku EHD garantuje zpřístupnění a prohlídku sedmi historických objektů a jedné běžně veřejnosti nepřístupné zahrady.

Zdarma můžete navštívit interiér kostela SV. PETRA NA POŘÍČÍ, vystoupat po schodech do druhého patra PETRSKÉ ZVONICE a zblízka si prohlédnout její zvony, potěšit se veřejnosti běžně nepřístupnou okrasnou ZAHRADOU fary kostela sv. Petra, vrátit se do 19. století prostřednictvím komentované prohlídky (rezervace prohlídky přímo v památníku) – PAMÁTNÍKU Fr. PALACKÉHO A Fr. L. RIEGRA o životě významných postav českého národního života, zatajit dech nad unikátní barokně-klasicistní výmalbou FOERSTROVY SÍNĚ a schodiště fary kostela sv. Vojtěcha, přímo na střeše Národního divadla obdivovat monumentální krásu koňského trojspřeží TRIG nebo se pokusit spočítat věže „stověžaté Prahy“ z VYHLÍDKY na Petříně a především využít jedinečné příležitosti zavzpomínat na humor Osvobozeného divadla a osobu Jana Wericha návštěvou nově zrekonstruované WERICHOVY VILY. Z organizačních důvodů si raději svou prohlídku Werichovy vily včas zarezervujte vyplněním formuláře, který Vám umožní vybrat si konkrétní dobu prohlídky – odkaz najdete níže v pozvánce část „Werichova vila“

UPOZORŇUJEME, ŽE MOŽNOST REZERVOVAT SI PROHLÍDKU PŘEDEM KONČÍ V PÁTEK 7.9.2018 VE 12.00 HODIN !!!

Vaším průvodcem po objektech zpřístupněných MČ Praha 1 bude orientační mapa, která je ke stažení zde www.praha1.cz, nebo k vyzvednutí od 27. srpna v infocentru MČ Praha 1 – Vodičkova 18. Zároveň v každém objektu (otevřeném MČ Praha 1) bude pro návštěvníky připraven katalog s historií navštíveného místa.

UPOZORNĚNÍ !!! PROSÍME, VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY, ABY VĚNOVALI ZVLÁŠTNÍ POZORNOST UVEDENÝM TERMÍNŮM (den a hodina) ZPŘÍSTUPNĚNÍ JEDNOTLIVÝCH OBJEKTŮ !!! DĚKUJEME

Detailní informace o letošním ročníku Dnů evropského dědictví po celé ČR naleznete na:

http://www.historickasidla.cz/cs/dny-evropskeho-dedictvi/

Městská část Praha 1 děkuje vlastníkům památkových objektů za jejich zpřístupnění a spolupráci v rámci Dnů evropského dědictví.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského...

Hotel Černý Slon Praha 1 (82 metrů)

Hotel Černá Liška Praha 1 (91 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (87 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (123 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (669 m)