Československo – fotografie roku 68

Československo – fotografie roku 68

Adresa:

Praha 13, Seydlerova 2835/4

Termín: 15.8.2018 16.9.2018
Vstupné:

80/40 Kč

15srp - 16zář celý den

Žánr: výstavyvýstava umění fotografie praha galerie československo historie 1968


Před 50 lety se v Československu psala „velká“ historie. Po politickém uvolnění 60. let, které vyvrcholilo takzvaným pražským jarem, přišla srpnová okupace a konec nadějí na socialismus s lidskou tváří. A jak jsme žili před těmito 50 lety?

Prostřednictvím fotek to společně s Czech Photo připomene Český rozhlas v Malé síni galerie Czech Photo Centre. Obě společnosti uspořádaly velkou fotografickou soutěž pro amatérské i profesionální fotografy s názvem Československo – fotografie roku 68. Hlavní téma? Každodenní život roku 1968.

"Hodnotili jsme zachycení události, celkovou estetiku a pohotovost, s jakou fotka vznikla. Důležitý byl i význam události na fotografii. Šanci ale určitě měly i fotografie z běžného života," prozradil metodiku výběru vítězů soutěže Herbert Slavík, předseda poroty.

Pro koho byla soutěž určená? Pro každého, kdo v roce 1968 na fotografii zachytil, jak tehdejší život ve skutečnosti vypadal: vedle invaze i další témata roku 1968, jako jsou významné kulturní události, divadelní a filmové premiéry, hudební koncerty, majáles, sportovní úspěchy Věry Čáslavské a Jiřího Rašky na olympijských hrách, ale i všední život roku 1968...

"Dorazilo kolem tisícovky fotek. Převládají fotografie ze samotné invaze, především před Československým rozhlasem na Vinohradské třídě," na závěr prozradil Herbert Slavík. A z tohoto množství si budete moci prohlédnout ty nejlepší na naší výstavě od poloviny srpna.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea v Praze Akce v MČ Praha 13

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Československo –...

Pension Karel Praha 5 (1 072 metrů)

Hotel Ambra Praha 5 (1 430 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (5.9 km)
Chrám svatého Víta Chrám svatého Víta Praha 1 (5.9 km)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (5.6 km)