Vánoční koncert – Česká mše vánoční

Vánoční koncert – Česká mše vánoční

Adresa:

Praha 1, Mariánské náměstí

Termín: 8.12.2019
Vstupné:

600 Kč – 700 Kč

8prosinec neděle 15:00

Žánr: koncertyhudba praha koncert vážná hudba klasika vánoce


Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční

Délka koncertu je 60 minut.

Koncert se uskuteční v Zrcadlové síni v Klementinu v Praze. Původně mariánská kaple byla postavena v letech 1722–1726 a její autorství se připisuje významnému baroknímu architektu Františku Maxmiliánu Kaňkovi, ale uvažuje se i o Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovi. Za svůj současný název Zrcadlová kaple vděčí velkému množství zrcadel užitých při její výzdobě. Právě bohatě zdobený interiér spolu s vynikající akustikou okouzlily nejen mnohé současné umělce, ale i samotného W. A. Mozarta, který prý při své návštěvě Klementina neodolal a na krásně znějící varhany si s chutí zahrál.

Tento výjimečný prostor může být dokonalým reprezentativním místem i pro vaše významné události, například svatby, firemní, společenské, slavnostní, kulturní, školní a vzdělávací akce, imatrikulace, předávání ocenění, konference či školení.

Ačkoliv jde o historický interiér, poskytuje Zrcadlová kaple veškeré pohodlí, včetně tepelného komfortu, kvalitního sociálního zázemí atd. Výhodou je také její snadná dostupnost městskou hromadnou dopravou i možnost parkování přímo v areálu Národní knihovny ČR.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vánoční koncert –...

Epifanie apartmentsPraha (218 metrů)

Old Prague HotelPraha (378 metrů)

Hotel InterContinental PraguePraha (503 metrů)