Výstava Ján Ťapák: Příběhy z ateliéru

Výstava Ján Ťapák: Příběhy z ateliéru

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 1037/3

Termín: 28.6.2018 2.8.2018

28čer - 2srp celý den

Žánr: výstavy


Akademický sochař Ján Ťapák představuje putovní výstavu "Příběhy z ateliéru" v Slovenském institutu v Praze.

MOSKVA-BRATISLAVA-PRAHA

Výstava soch a kreseb "Příběhy z ateliéru" akademického sochaře Jana Ťapáka odstartovala svou pouť na dálném východě v Moskvě, kde sklidila velký úspěch. Následně byla přesunuta bezmála dva tisíce kilometrů, aby svou krásou a originalitou potěšila milovníky umění v Bratislavě. Od 28.června 2018 bude výstava instalována v srdci hlavního města české republiky v Praze.

Slovenský institut v Praze si vás dovoluje pozvat na výstavu akademického sochaře Jana Ťapáka "Příběhy z ateliéru", která bude dostupná veřejnosti od 28.6. do 2.8.2018.

Místo výstavy: Slovenský institut v Praze, Nám.Republiky 3, Praha 1
Vystavující: akad.soch.Ján Ťapák
Kurátorka: Ľudmila Pašková
Termín vernisáže: 10.7. 2018 o 18: 00hod.
Termín výstavy: od 28.6. do 2.8.2018

Akademický sochař Jan Ťapák se od roku 1989 věnuje sochařství, kresbě a volné výtvarné tvorbě.
V roce 1996 vytvořil scénu pro Slovenské Národní Divadlo, Balet I. Stravinskij - Svěcení jara. V roce 2004 mu bylo uděleno stipendium The Pollock - Krasnerová Foundation. V roce 2010 zorganizoval velkou výstavu "Samurajové", nad kterou přebral patronát japonský velvyslanec Yoshio Nomoto.

Mezi významné díla patří i jeho socha "Slovensko, srdce Evropy", kterou vytvořil pro OSN v Nairobi, Kenya a pět metrová monumentální bronzová socha "Kníže Laborec" pro Slovenské vesnici Habura. Jako výtvarník se účastnil výtvarném dotváření slovenského pavilonu EXPO 2000 Hannover.

Výtvarně dotvořil takové hotely, jako jsou hotel Marr 's v Bratislavě, hotel Crowne Plaza v Bratislavě, Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry, hotel Doubletree by Hilton Košice, Tulip House Boutique Bratislava. Pro umělecký soubor Lúčnica vytvořil scény k programům Karpaty, Slovenský triptych a Mládí a krása.

Své výtvarná díla má v skromných sbírkách v USA - Chicago, Dallas, Finsko - Helsinki, Německo, Itálie, Rakousko. Má za sebou několik desítek společných i samostatných výstav. Jeho nejvýznamnější se uskutečnila v roce 2015 na západní terase Bratislavského hradu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava Ján Ťapák:...

Barceló Old Town Praha Praha 1 (196 metrů)

Central Hotel Prague Praha 1 (199 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (93 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (574 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (964 m)