Pražská muzejní noc 2019
Sobota 8. června 2019 od 19:00 do 01:00 hodin
Vstup a doprava ZDARMA
Šestnáctá noc v pražských muzeích!
Jako každý rok druhá červnová sobota patří muzeím a galeriím. S příchodem sobotního večera otevře letos své dveře návštěvníkům 45 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 70 objektech společně s Pražským Quadriennalem. Nebude chybět bohatý doprovodný program a jedinečná atmosféra.

O DOPRAVU
mezi jednotlivými objekty bude tradičně postaráno Dopravním podnikem hlavního města Prahy, který zajišťuje 10 speciálních linek: 9 autobusových a 1 tramvajovou. Autobusy budou zajištěny nízkopodlažními vozy a tramvajová linka historickými. Přeprava těmito vozy pro návštěvníky bude ZDARMA. Všechny linky budou v provozu v den akce od 18.30. Poslední spoje vyjedou z centrálního přestupního bodu na Staroměstské přibližně v 01.00 hodin, vyjma linky č. 7, která odjíždí ze Smíchovského nádraží v odlišném režimu. Centrální přestupní bod pro 8 autobusových linek a jednu tramvajovou linku je na nám. Jana Palacha, linka č. 7 vyjíždí ze Smíchovského nádraží. Provoz metra ze soboty na neděli je prodloužen do 01.00 hodin bez návaznosti povrchové dopravy. Cestující, kteří využijí prodloužený provoz metra v období 00.00–01.00 hodin, mohou následně použít pravidelnou noční povrchovou dopravu.
Nevíte jak cestovat v noci z 8. na 9. června? Do 01.00 hodin můžete využít služeb infolinky Dopravního podniku 296 19 18 17.

Vstup do všech objektů je zdarma, s výjimkou NKP Vyšehrad, kde se platí symbolické vstupné 1 Kč.

INFORMAČNÍ STANY

mohou návštěvníci využít na obvyklých místech. V pátek 7. června od 12:00 do 19:00 hodin před Historickou budovou Národního muzea. V den konání akce v sobotu 8. června od 10:00 do 24:00 hodin tamtéž a na nám. Jana Palacha. Na stanech budou k dispozici mapy dopravy s přehledem zapojených muzeí a naši pracovníci rádi pomohou s výběrem muzeí, doprovodného programu a dopravou.

https://www.prazskamuzejninoc.cz/2019/clanek.php?id=2&objekt=29

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pražská muzejní noc -...

Residence BolognaPraha (93 metrů)

Hotel Cloister InnPraha (102 metrů)

Hotel U Krále JiříhoPraha (117 metrů)