Víkend ve znamení jedlého kvítí a býlí

Víkend ve znamení jedlého kvítí a býlí

Adresa:

Kašperské Hory, Náměstí 7

Termín: 12.5.2017 14.5.2017

12kvě - 14kvě celý den

Žánr: ostatní akceworkshopkurz


Že se kytky nedají jíst? Ale ano – a na talíři navíc vypadají náramně! Jaké jsou jedlé kytky a býlí, kde je hledat, i jak je zpracovávat vás naučí kulinární koučka Jana Vlková, která o víkendu 12. až 14. května 2017 pořádá v hotelu a restauraci Nebespán v Kašperských Horách na Šumavě unikátní kurz.

 

Jana Vlková píše úspěšný blog Kytky k jídlu, je autorkou knížky Květinová kuchařka a jednou z jejích největších vášní je dobré jídlo. Ví toho spoustu o květinách a divokých bylinách, a ví také, jak je můžete použít ve své vlastní kuchyni. Naučí vás sbírat rostliny, o které byste ani „nezakopli“. Budete překvapeni, co všechno se dá s úspěchem sníst…

Můžete se těšit na zajímavou přednášku s promítáním na téma Jedlé kytky, na sběr býlí s Janou a jejím praktickým výkladem, unikátní kulinární workshop, 5ti chodové menu s jedlým kvítím a na další květinovou zábavu až do vyčerpání!

Kurz se koná v příjemném prostřední útulné a stylové restaurace Nebespán přímo na náměstí v Kašperských Horách, kde ochutnáte domácí dortíky či lahodné zákusky od nápadité cukrářky Jany Ferenčíkové, speciality francouzské i šumavské kuchyně připravuje šéfkuchař François Thuille, pocházející z francouzského Cognacu. Jarní příroda v okolí Kašperských Hor je překrásná a budete se kochat také nesčetnými výhledy na majestátný hrad Kašperk.

Nebespán je ale také vůbec prvním boutique hotelem na Šumavě. Přímo nad restaurací se můžete ubytovat v komfortních apartmá nebo v luxusních romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce.

Termín: 12. až 14. května 2017

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Plzeňský kraj Akce v obci Kašperské Hory

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Víkend ve znamení...

Hotel Kašperk Kašperské Hory (82 metrů)

Parkhotel TOSCH Kašperské Hory (137 metrů)