Alexander Rybak & Janáček Philharmonic Orchestra

Alexander Rybak je norský písničkář, houslista a skladatel běloruského původu. Málo známý v zemích českých, leč v zahraničí platí za hvězdu první velikosti. Jeho hit Fairytale bezkonkurenčně nejvyšším počtem hlasů napříč ročníky vyhrál v roce 2009 moskevskou Eurovizi.

Jako jednomu z mála účastníků této soutěže se tak podařilo globálně se proslavit. Zaslouženě, neboť Alexanderova profesní dráha od té doby stoupá. Pravidelně vydává úspěšné nahrávky, spolupracuje se špičkovými hudebníky a vystupujeme po celém světě.

Ke svému novému projektu Alexander Rybak & Janáček Philharmonic Orchestra si vybral český produkční tým a hlavně vysoce ceněné hudební těleso jakým je Janáčkova filharmonie Ostrava. Rybak je vystudovaným klasickým umělcem, těšít se tak můžeme na fúze jeho skladeb kombinující severskou a východní melodiku se symfonickým orchestrem, zpěvem a houslovou virtuozitou.

Česku se jeho show předvede pouze na dvou koncertech, 4. října v ostravském Gongu a o den později v plzeňské Měštanské besedě. Produkce slibuje vrcholný koncertní zážitek opřený nejen o kvalitu účinkujících, ale i nadstandartní zvukovou a světelnou show. 

Doporučujeme Hudební kluby - Plzeň Akce v obci Plzeň
  • Divadlo Alfa

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo Alfa
    Plzeň, Rokycanská 7

    Profesionální divadlo zaměřené na mladé publikum. Divadlo ALFA - Divadlo... zobrazit více


Související novinky

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.