Mikulášský parní vlak Lucius

Mikulášský parní vlak Lucius

Adresa:

Rokycany, Nám. 5. května 309

Termín: 4.12.2016
Vstupné:

Zvláštní jízdné

4prosinec neděle 09:45

Žánr: ostatní akcepro děti


Tradičně jako každý rok i letos zve na projížďku s překvapením Mikulášský parní vlak, národní podnik osazený družinou Mikuláše, čerta i Anděla. Peklo, letos stacionární, bude umístěno v cílové stanici - Holoubkov, kde také proběhne hlavní program.

Speciální vlaková souprava vyjede v neděli 4.12.2016 ráno v 9:20 z Plzně hlavního nádraží do Rokycan a odtud třikrát - v 10:00, ve 13:10 a v 15:50 do Holoubkova. Odtud zpátky do Rokycan pojede v 11:40, 14:55 a 17:40.

Hlavní program bude probíhat nedaleko nádraží Holoubkov v prostoru u místního rybníka (od staniční budovy vlevo po silnici ca. 200 metrů.

Mikuláš, čert a anděl budou procházet soupravou již za jízdy, v koncové stanici se rozdělí. Mikuláš a andělé budou hodným dětem (proti jízdence či poukázce) vydávat balíčky sladkostí, zlobivé děti bude možno, díky čertům, napravit v „pekelném stanu“. Občerstvení návštěvníků bude zajištěno.

Ve vlaku platí zvláštní jízdné, které se zakupuje přímo u průvodčích. Neplatí zde jízdenky, slevy či režijní průkazky ČD a jiných dopravců. Dětský tarif platí pro věk 6 – 15 let (v ceně je započítána hodnota Mikulášského balíčku), dítka nižšího věku cestují zdarma bez nároku na místo k sezení. Pro ně je možno zakoupit pro získání balíčku sladkostí od Mikuláše speciální poukázku. Rezervace míst předem bohužel není možná.

Soupravu bude tvořit rychlíková parní lokomotiva Škoda řady 475.111 „Šlechtična“ z roku 1947, služební vůz Dsd z roku 1950 a osobní vozy řady Ce „Rybák“ ze 40. let 20. století. Akci pořádá Iron Monument Club Plzeň, koncern.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Plzeňský kraj Akce v obci Rokycany
  • Divadlo Alfa

    V okolí doporučujeme

    Divadlo Alfa
    Plzeň, Rokycanská 7

    Profesionální divadlo zaměřené na mladé publikum. Divadlo ALFA - Divadlo... zobrazit více


Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mikulášský parní...

Penzion Pod Lípou Kyšice (7.9 km)

Resort Darovanský dvůr Břasy (11.3 km)