Zmizelá Plzeň

Výstava se ve třech kapitolách věnuje stavbám i celým částem města, které zanikly nebo doznaly podstatných změn. První část se zabývá historickým jádrem města, druhá širším centrem a předměstími do roku 1945 a poslední část nejnovějšímu obdobím ve stejném území.

Na historických obrazech, fotografiích, modelech a řadě dokumentů včetně filmových výstava připomíná, že proměny města vedly sice mnohdy k nenahraditelným ztrátám, často ale přinesly i pozitivní změny. Autoři věnovali pozornost rovněž snahám o uchování cenných staveb v různých dobách.

Na výstavě jsou prezentována díla ze sbírek Západočeské galerie v Plzni, mj. Václava Jansy, Karla Votlučky, Svatopluka Janke, Augustina Němejce, Jana Konůpka, Aloise Moravce a dalších umělců. Ze sbírek Západočeského muzea je vystaven například unikátní střelecký terč s pohledem na Plzeň, z fondů Archivu města Plzně řada vedut. Představeno je také několik stavebních a urbanistických plánů, např. projekt sirkárny v dnešní Sirkové ulici.

Součástí expozice jsou také dva architektonické modely – historický (1913) zachycující původní podobu Riegrovy ulice a současný zachycující rekonstrukci zahradního altánu purkmistra Martina Kopeckého. Mnohé pozoruhodné drobné exponáty pocházejí ze soukromých sbírek.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Zmizelá Plzeň

Hotel Roudná   Plzeň

Hotel Continental   Plzeň

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.