Divadlo na zámku - Město slunce

Divadlo na zámku - Město slunce

Adresa:

Křimice, Křimice 1

Termín: 3.6.2016
Vstupné:

100

3červen pátek 20:30

Žánr: divadlotaneční


Píše se rok 1348 př. n. l. a vládce egyptské říše, faraon Achnaton, oznamuje záměr vybudovat jeden z nejvelkolepějších projektů všech dob – nové hlavní město říše zasvěcené bohu Slunce, Achetaton. V něm se o pár let později narodí i Tutanchamon, jehož pohřební maska patří dnes k nejznámějším symbolům starého Egypta. Nikdo tehdy netušil, že jména všech včetně Achnatonovy krásné ženy Nefertiti zůstanou déle než 3000 let pohřbené v zapomnění…

Co se odehrálo během necelých dvou desítek let, kdy tehdejší světové velmoci vládl předposlední král 18. dynastie faraonů? Proč jeho následníci smazali nemilosrdně jméno Achnatona i Tutanchamona ze seznamu panovníků a zničili důsledně všechny stopy připomínající jejich existenci? Když nahlédneme do příběhu kdysi skvostného Města Slunce Achetatonu, v jehož troskách dnes stojí primitivní vesnice, nenajdeme podezřelé paralely například i k českému Městu Slunce, kterým byla již ve středověku nazývána Plzeň?

Hra je inscenována podle historických událostí a jejím cílem je nejen přimět diváky k zamyšlení, ale i pobavit. Prolínají se v ní události ze života Achnatona a Nefertiti s příběhy těch, jejichž zásluhou dnes celý svět opět zná jejich jména. Hra je navíc proložena skladbami s autorskými texty Michaely Kunešové v podání nejlepší zpěvačky souboru Jany Hruškové a s taneční choreografií Lenky Vargové. Zveme Vás na tradiční divadelní festival pod širým nebem, který má neopakovatelnou atmosféru letního zámeckého parku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Plzeňský kraj Akce v obci Křimice
  • Divadlo Alfa

    V okolí doporučujeme

    Divadlo Alfa
    Plzeň, Rokycanská 7

    Profesionální divadlo zaměřené na mladé publikum. Divadlo ALFA - Divadlo... zobrazit více


Podobné akce

Ubytování v okolí akce Divadlo na zámku -...

Hotel York Plzeň-Křimice (134 metrů)

Best Western Hotel Panorama Plzeň (4.1 km)