Divadlo na zámku - Město slunce

Píše se rok 1348 př. n. l. a vládce egyptské říše, faraon Achnaton, oznamuje záměr vybudovat jeden z nejvelkolepějších projektů všech dob – nové hlavní město říše zasvěcené bohu Slunce, Achetaton. V něm se o pár let později narodí i Tutanchamon, jehož pohřební maska patří dnes k nejznámějším symbolům starého Egypta.

Nikdo tehdy netušil, že jména všech včetně Achnatonovy krásné ženy Nefertiti zůstanou déle než 3000 let pohřbené v zapomnění… Co se odehrálo během necelých dvou desítek let, kdy tehdejší světové velmoci vládl předposlední král 18. dynastie faraonů? Proč jeho následníci smazali nemilosrdně jméno Achnatona i Tutanchamona ze seznamu panovníků a zničili důsledně všechny stopy připomínající jejich existenci?

Když nahlédneme do příběhu kdysi skvostného Města Slunce Achetatonu, v jehož troskách dnes stojí primitivní vesnice, nenajdeme podezřelé paralely například i k českému Městu Slunce, kterým byla již ve středověku nazývána Plzeň? Hra je inscenována podle historických událostí a jejím cílem je nejen přimět diváky k zamyšlení, ale i pobavit. Prolínají se v ní události ze života Achnatona a Nefertiti s příběhy těch, jejichž zásluhou dnes celý svět opět zná jejich jména.

Hra je navíc proložena skladbami s autorskými texty Michaely Kunešové v podání nejlepší zpěvačky souboru Jany Hruškové a s taneční choreografií Lenky Vargové. Zveme Vás na tradiční divadelní festival pod širým nebem, který má neopakovatelnou atmosféru letního zámeckého parku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Divadlo na zámku - Město slunce

Hotel Roudná   Plzeň

Hotel Continental   Plzeň

Divadla - Plzeňský kraj Akce v obci Křimice

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.