teepee (křest alba) + Republic Of Two + Tichonov

teepee (křest alba) + Republic Of Two + Tichonov

Adresa:

Plzeň, Havířská 11

Termín: 9.4.2016
Vstupné:

129

9duben sobota 21:00

Žánr: koncertyRockPopIndieFolk

Umělci: Republic of TwoTichonovTeepee


Dvoučlenná kapela z Plzně pokřtí po roce existence své očekávané debutové album Albatross. Atmosféru zasněného indie folku o dvou kytarách na nahrávce, na jejímž vzniku se výrazně podílel Mikoláš Růžička (Republic of Two, PIANO), oživí další nástroje a elektronika. Vydání desky budou následovat koncerty v Praze, Sušici a domovské Plzni.

Na těchto koncertech budete mít možnost poprvé kapelu slyšet v rozšířené sestavě se spoustou zajímavých hostů. Jak s Mikolášem Růžičkou, tak členy kapely Tichonov, která taktéž odehraje všechny tři koncerty.

Debutové album Albatross, jehož předzvěstí byl i stejnojmenný singl, vznikalo ve Studiu Kdyně a v bytě Mikoláše Růžičky, jenž obstaral také jeho mix. Mastering alba má na svědomí Matouš Godík. Jádro kapely teepee tvoří talentovaný písničkář Míra Patočka a kytaristka Tééra Lavičková. Poprvé se setkali na gymnáziu a jejich spolupráce dala na začátku roku vzniknout společnému projektu.

Během prvního roku zvládli vydat dva singly a hojně koncertovat po celé ČR. Vrcholem byl pak letošní koncert před Václavem Neckářem v brněnském Sonu. Deska Albatross vychází 4. dubna na iTunes a Spotify. Na všech koncertech bude k dostání fyzicky na CD.

Kapela Tichonov se po třech letech od vydání svého oceňovaného debutu pozvolna probouzí z letargie a po několika loňských koncertech a vydání singlu Your Highness vypouští do světa další singl z připravované druhé desky s názvem Dead Language, na kterém hostuje zpěvačka skupiny Manon Meurt Kateřina Elznicová. Ta bude i hostem kapely na všech třech koncertech. Tichonov vznikl už před deseti lety, ale polovinu doby své existence se odehrával jen v hlavách čtyř kamarádů z Valašského Meziříčí.

Po pěti letech si na sebe muzikanti vytížení z dalších projektů – Fiordmoss, Luno nebo Elektrick Mann – udělali čas, aby přinesli na českou klubovou scénu zasněné písničky opřené o silné kytarové plochy navíc umocněné místy až tříhlasými vokály. Na koncertech nelze nevidět, že Tichonov je parta sehraných lidí a to nejen hudebně. Kromě již výše zmíněných hostů bude speciálním hostem plzeňského křtu kapela Mikoláše Růžičky Republic of Two, která zahraje i materiál z nově připravované desky.

Skupinu Republic of Two založili dva skladatelé, písničkáři a producenti Mikoláš Růžička a Jiří Burian. V jejich tvorbě převažují jemné skladby jen v akustickém hávu (dvě akustiky, basa, cello a zpěvy), které jsou nasáklé...
Indie kapela složená z hráčů zaběhnutých kapel jako Luno, Fiordmoss nebo Southpaw, producentsky zaštítěná Robem Bochnikem - kytaristou z The Frames, který měl svůj podíl i na desce Nirvany (In Utero).

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Plzeň Akce v obci Plzeň
  • Divadlo Alfa

    V okolí doporučujeme

    Divadlo Alfa
    Plzeň, Rokycanská 7

    Profesionální divadlo zaměřené na mladé publikum. Divadlo ALFA - Divadlo... zobrazit více


Podobné akce

Ubytování v okolí akce teepee (křest alba) +...

Hotel Morrison Plzeň (68 metrů)

Hotel Victoria Plzeň (129 metrů)