Čert tě vem!

Čert tě vem!

Adresa:

Plzeň, Rokycanská 7

Termín: 29.3.2016

29březen úterý 09:00

Žánr: divadlopro děti


Sedm slabostí, sedm hříchů, sedm smluv podepsaných vlastní krví – sedm příběhů k poučení i pro zasmání!

BUM, BUM, BUM, ctěné publikum! I do vašeho města zavítal principál Kumpáno a jeho proslulé putovní divadlo, které zdejšímu veleváženému obecenstvu předvede veleslavný spektákl o sedmi smlouvách uzavřených se samotným ďáblem! Sedm slabostí, sedm hříchů, sedm smluv podepsaných vlastní krví! Kolik duší odnese si čert? Pro koho si ještě přijde? Neboť Peklo – to jsou třeba také příliš snadno a rychle vyplněná přání.

Kumpáno cestuje od města k městu se svým úspěšným představením o sedmi hříšnících, kteří zaprodali svou duši ďáblu. Kdo ale ví, jak on sám přišel ke své slávě... krvavá ranka na prstu se ne a ne zhojit. Stane se nakonec vysmívaná Elfrída jeho Markétkou?

Hra, jež je inscenována jako „divadlo na divadle", byla inspirována seznamem sedmi smrtelných hříchů (Chamtivost, Lenost, Obžerství, Chtíč, Závist, Hněv, Pýcha) faustovskou legendou a po duchu i Felliniho filmem „Silnice". Jde o montáž sedmi vtipných, zábavných moralit, zpracovaných buď do dramatické, nebo písňové formy. Zároveň je recitálem výrazných hereckých osobností Divadla ALFA – Mileny Jelínkové a Petra Borovského, kteří vytvářejí nejen postavy Principála a jeho družky, ale (s pomocí loutek nejrůznějšího druhu) i dvouciferný počet postav jednotlivých příběhů!

Inscenace je určena divákům > 9 let.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Plzeň Akce v obci Plzeň

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Čert tě vem!

Hotel Astory Plzeň (1 515 metrů)

Hotel Restaurace Wellness Gondola Plzeň (1 770 metrů)